20 dakikada hayatı felç etti! Sağanak gösterisine zor anlar yaşattı… İstanbul’u da lodos vurdu

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Muğla ve çevresi için kuvvetli sağanak yağmur uyarısı gidiyor. Aydın’da akşam saatlerinde birdenbire bastıran sağnak Koçarlı, İncirliova, Efeler, Germencik, Kuşadası ve Didim ilçelerinde etkili oldu. 20 dakika süren sağnak nedeniyle yollar ve alt geçitler geçidi dolu, dereler taştı. Sürücüler zor anlar yaşadı. Germencik ilçesinde, FB isimli vatandaş otomobiliyle alt geçitten çalıştırma deneyinde bir anda biriken suların içinde kaldı.

qq

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri halat yapmayı önceden ülkede ise sulara gömülü otomobili çıkardı. Barışık, karşıya geçmeyi denediği sıradaki suların aniden otomobili içine çektiğini söyledi. Zarar gören otomobili kullanmak sudan çıkartıldı.

TAŞAN DERE MAHALLEYİ GÖLE ÇEVİRDİ

Ekran Görüntüsü_2

Öte yandan, Koçarlı’nın Bıyıklı Mahallesi’nde ise dağdan gelen sel derelerin taşmasına neden oldu. Taşan dere mahalleyi göle dahil. Bazı evlerin bahçesine kadar girdi, o anları izleyerek cep telefonları ile görüntülendi.

KUŞADASI DA ETKİLENDİ

Ekran Görüntüsü_3

Meteoroloji tarafından yapılan tahminle beklenen yağmur akşam saatlerinde Kuşadası’nda da etkili oldu. Yaklaşık 20 dakika süren sağnak yağmurla birlikte cadde ve sokaklar göle döndü. Bölgeden araçlarla geçen yolcular ve yayalar zor anlar yaşadı. Yağmur suları mazgalları taşırdı.

BODRUM’DA SAĞANAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

qq

Bodrum’da beklenen akşam yağışlarını gösterdi. Yağmurla birlikte cadde ve sokaklar göle döndü. Gümbet ve Bitez Mahalleleri başta olmak üzere Bodrum Yarımadası’nın belli bölgelerinde etkili oldu. Bölgeden araçlarla geçen yolcular ve yayalar zor anlar yaşadı. Yağmur suları mazgalları taşırdı. Belediye ekipleri su birikintilerinin tahliyesi için çalışmayı başlatırken, tıkanan mangalları da temizledi. Yağmurun, sabahın ilk ışıklarına kadar gözaltı sürelerinin sürdürülmesi bekleniyor.

BELEDİYE BAŞKANI BÖLGEDE İNCELEME YAPI

fa

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olumsuzlukların yaşadığı bölgeyi incelemeler yaparak çalışmalarını yerinde takip etti. Başkan Aras, “Yapılan uyarıların üzerine biz ekipler olarak sahadayız. Bir saat içinde hızlı ve yoğun bir yağış aldı. Ancak kazılan yerler moloz birikintileri oldu. Tekrar veriyor. Bütün ekiplerimiz şu anda sahada gerekli müdahaleleri yapıyor.

İSTANBUL’DA LODOS HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan lodos da çıkışı artırmaya başladı. Bazı yerlerde yaşayan sağanağa rüzgarın da çekimiyle İstanbullular, zaman zaman zor anlar yaşadı. Dışarıdayken yağmura maruz kalmaktan biraz uzaklaşmak, ıslanmamak için kapalı bir sığınağa sığındı.

ww

Lodos nedeniyle Gaziosmanpaşa Yenimahalle 544. Sokak’ta bir apartmanın çatısından kopan parçalarına düştü. Olay yerine polis, zabıta ve itfaiye ekipleri geldi. Zabıta ekipleri koruma altına alındı, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem aldı.

Hava koşullarını de olumsuz yönde yönlendirme. Kentin birçok bölgesinde ve Anadolu ile Avrupa yakalarını birbirine bağlayan köprülerde trafik yoğunluğu arttı. (DHA/AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Barlar sokağındaki kavgada silahla vuruldular!Barlar sokağındaki kavgada silahla vuruldular!
Türkiye, Ayşenur Alkan'ağlıyor!  İlçede okullar tatil edildiTürkiye, Ayşenur Alkan’ağlıyor! İlçede okullar tatil edildi
Açık ara farklılıklara da yansıdı!  Yüzde 50'ye yaklaştı...Açık ara farklılıklara da yansıdı! Yüzde 50’ye yaklaştı…

.

Leave a Comment