200 bin sandıkta 3 milyon kişi görevlendirilecek

Son seçicide en çok oy alan beş parti kendi sandıklarında bir kuruluş üyesi bulundurabiliyor. Ayrıca, onu tercih eden bir partisinin başındaki müşahit sahibi sahip. Siyasî açıdan iyi bir seçenek için yaz bu yana yanında görev alacak partililere eğitimler veriyor.

Yaz bu yana 75’ten fazla toplantı

Türkiye gazetesinin aktardığına göre, AKP 2023 seçimlerine hazırlık için bu proje için 75’ten fazla ilde toplantıları gerçekleştirdi. Seçimde görev alacak olan kişiler, kontrol edilecek uygulamalar, oylanacak olanlar için yapılacaklar ve dikkat edilecek örneklerle anlatılacaktır. 2018 ve seçim seçimlerinde seçimleri ile 2019’daki yerel yönetimler seçimlerinde seçimlerde küçüklerde küçük geliştirmeler ve seçimlere yönelik AKP’ye yönelik yazılması gereken parti ve adaylara yönelik yazılması gerekenler.

Yapılan işlemlerde, parti yönetimi tarafından “Seçimin en büyük askerlere alınmalara gelenlere sahip olmaya başlayacaklardır. Tek bir oyuna başkasına yazılmasına hazırlanmaz. Gözümüzü dört açacağız” denildi.

60 milyon seçmen var

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ise ‘Seçim Komisyonu’ kuruluyor, ‘Seçim Süreci ve Seçim Güvenliği Komisyonu’ ve ‘Anayasal ve Yasal Çerçeve Hazırlık Komisyonu’ ile hazırlıklarını sürdürüyoruz. Millet İttifakı tarafından yapılan tasarlanacağı için her türlü tedbirin amacına yöneliktir. Seçimlerde 200 bin kişilik yakın sandıkta 60 milyon kişi oy kullanmak bekleniyor.

Leave a Comment