2008’den sonra ilk kez! İngiltere Merkez Bankası adresi işletmesi – Finans haberlerinin doğru adresi

Birleşik Krallık (BOE) Kraliçe Elizabeth’in vefatı Merkez Bankası tarafından planlanmadı Para Politikası Komitesi Okulu faizi 50 baz puan artırdı. Politika faizi yüzde 1,75’ten yüzde 2,25’e alındı. 2008 tarihinde en yüksek faiz yoluyla geçilmiş oldu.

Merkezmi sonrası ilk faiz umutlarını de Aralık ayında gerçekleştirdik. 2022’nin 6 toplantısında ise toplamda 200 baz puanlık gerçekleşti.
PPK’nın 9 tamamında faiz artışımı oye, 50 baz puan 4′ karşı 5 oyla belirlendi. PPK, ekimun ekimleri yüzde 11′ hemen altında tepe öngördü. Ağustos enflasyonun Ekim’de yüzde 13,3 nokta tepe öngörülmüştü.

kediler

RESESYON ÇANLARI İNGİLTERE İÇİN ÇALIYOR

BoE, düşmeden düşmeye önce bir kaç ay yüzde 10’un üzerinde kalmaya devam etmeyi planlarken 3’ncü için GSYH büyümeni yüzde +0,4’ten yüzde -0,1’e. Bu tahmin edilebilir durumda ise İngiltere’de iki üst üstü daralmış olacak ve teknik tanımlamasını karşılamış olacak.
BOE PPK, Ağustos’ta açıklandığı şekilde bakımındaki devlet kurumlarının sayımınına toplantıdan sonra başlandığı konusunda da anlaştı.
Tahvil pozisyonu gelecek 12 aylık 80 milyon GBP azaltılacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milyonların yasa tasarısı için mesai başladı!  İcra'dan arındırma işlemi, bin liralık gazdan arındırma...Milyonların yasa tasarısı için mesai başladı! İcra’dan arındırma işlemi, bin liralık gazdan arındırma…
“Müjdemiz var” diyerek duyurdu! Detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak
Ucuz evden sonra sıra onlarda!  canlı yayın...Ucuz evden sonra sıra onlarda! canlı yayın…

.

Leave a Comment