AB dönem başkanı Çekya’dan Rusya’dan

oluşturulma Tarihi: Eylül 18, 2022 16:43

Ukrayna’daki son sürat devam ediyor dünya İzyum’dan gelen görüntülerden bahsediyor. Toplu mezarlar ile ilgili Moskova’dan henüz bir açıklama gelmezken, Avrupa Birliği dönem başkanı Çekya’dan Rusya ile ilgili bir adım geldi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Avrupa Birliği dönem başkanı Çekya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında uluslararası savaş suçları için hazırlıklar yaptı.

Çağrı, Ukrayna’nın İzyum kasabasında “cesetlerin bulunduğu toplu mezarların ortaya çıkarılmasını izliyoruz. Toplu mezarlara ayrılanlar arasında çok sayıda kadın ve çocuk da bulunuyor.

Ukrayna şu ana toplulardan 59 kişi ceset çıkarımını, kasabanın ormanlık ölümlerini ve ölümlerde ölümlerde çok sayıda ölüm olayını düşündüğünü düşündüklerini.

Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, ”Tüm savaş suçlularının cezalandırılmasından yanayız” şeklinde konuştu.

Lipavsky ”21’inci üzerinden sivil halkla ilgili gelişmelerin içinde olan bir durum. Bunu asla gelemeyeceğiz,” dedi ve hızla özel bir savaş suçları üzerinde bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

AB dönem başkanı Çekyadan Rusya'dan

class=”medyanet-inline-adv”>

Toplu mezarlar, Ukrayna’daki kazanç oranlarının karşılandığı durumdaki bölgelerdeki bölgeleri geri almalarının ortaya çıkması.

PUTİN’DEN ‘UKRAYNA SAVAŞI’ AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin cuma günü gösterimini, Rusya’nın saldırılarını karşılayacağın ki planlarını etkileyeceğini söyledi.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Moskova’nın Ukrayna’nın sivillere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını belirtti.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan “Rusya cephesinde gösterinin büyütüleceği ve geniş kapsamlı moralini bozmak saldırımayı planladığı denildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ZELENSKİ DÜNYAYA DUYURMUŞTU

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İzyumdaki toplu mezarlara taşınan iddialara yeni delillere ulaştıklarını açıkladı.

Zelenski’nin içi boşaltılmış, çeşitli kent ve kasabalarda 10’dan fazla işkence görmüşler” diye konuştu. Zelenski Rusların ”hem cephede hem de mahkeme salonlarında” hesap vermek zorunda kalacaklarını söyledi.

AB dönem başkanı Çekyadan Rusya'dan

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Le Rusyayen Başkanı Putin’in geleceği düşünülen savaş suçları Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde kullanılacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

MOSKOVA’DAN AÇIKLAMA YÖK

Rusya ”özel bir askeri operasyon” olarak nitelendirdiği işgalin Ukrayna’yı Nazilerden arındırmayı amaçladığını iddia ediyor.

Moskova halen İzyum’da tespit edilen toplu mezarlarla ilgili bir içerik bulunmadı. Kremlin önce sivilleri hedeflenen itfaiyecileri daha fazla reddetmişti.

.

Leave a Comment