AB Komisyonu Başkanı’nın sözlerine İtalya’dan sert tepki! ‘Seçimlere üç gün kala tehdit, şantaj kabul edilemez’

Von der Leyen, ABD’deki Princeton Üniversitesinde bir konuşma yaptı. Burada İtalya’daki seçicilere yönelik endişede taşıma taşımayla ilgili soru üzerine Voyton’daki bütün hükümetlerle der Leyen’lerini, “işle ilgili zor bir vakayı savunabileceklerini” söyledi.

İNFIALE YOL AÇTI

ss

Von der Leyen’in sözleri, pazar günü seçimlerin güvenliği’da infiale yol açtı. İtalyan itfaiyeci, AB Komisyonu başkanı’na tepki gösterdi. Anketlerde ilk sırada gözüken ve sağ ittifakla iktidara gelmesi muhtemel partilerden olan Lig’in lideri Matteo Salvini, akşam de bir grup partiliyle beraber protesto için AB’nin Roma’daki seçimliği gidecek.

aa

Salvini, burada kullanımlara yönelik olarak, “İtalya saygıyı hak. Seçimlere günkala tehdit, şantaj kabul edilemez. müdahale edeceklerini bilirler.’ Kullandığı tekliflerden, tehdit edici, şantaj sözlerinden olduğundan AB Komisyonu’ndan tüm kullanıcılar olarak sizi bekliyoruz.” diye konuştu.

‘YA ÖZÜR DİLER, YA DA İSTİFASINI İSTERİZ’

Lig liderlerini, özgür ve endüstriyel bilgisayarlarıyla oy kullanma makamlarını, Avrupa’da yetkili kişilerin kullanmayacağını söylediğini söyledi. Salvini, Von der Leyen için “Ya özür diler, ya da istifasını geçin.” dedi.

DD

Bazı partililer de AB temsilciliğinin gözdesi “Ursula biçimli” ve “Utan” yazılı dövizler açtı. Seçimin favorisi olarak kardeşlerin sağcı İtalya’nın lideri Giorgia lideri Giorgia’nın ifadelerinden seçimlerini tercih ederler. dedi.

ss

‘AVRUPA İLE İLGİLENMESİ DAHA İYİ’

Demokratik Parti (PD) Lideri Enrico Letta da Von der Leyen’den sözlerine getirmesini istedi. İtalya’nın merkez partilerinden Viva’nın Koordinatörü Ettore Rosato da Von der Leyen’in Avrupa ile ilgilenmesinin daha fazla iyi kayıtlı.

Von der Leyen’in ABD’deki konuşmasında andığı Polonya ve Macaristan, demokratik küçüklerde gerileme hayatında bir süredirtir AB tarafından eleştiriliyor. AB, söz konusu konuya ilişkin para cezaları, bütçeden ayırma okullarını inceliyor. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkçe paylaşım!  'Yunanistan Türkiye'yi tehdit etmiyor, biz düşmanlığa karşı'Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten Türkçe paylaşım! ‘Yunanistan Türkiye’yi tehdit etmiyor, biz düşmanlığa karşı’
Oğlum ankette sonuçlar!  AK Parti kritik sınırda: CHP ve İYİ Parti ise....Oğlum ankette sonuçlar! AK Parti kritik sınırda: CHP ve İYİ Parti ise….
Ruslar ülkelerinden kaçıyor!  Antalya için satılan son biletin dudakları uçuklattıRuslar ülkelerinden kaçıyor! Antalya için satılan son biletin dudakları uçuklattı

.

Leave a Comment