ABD ve NATO’dan Donetsk ve Luhansk’taki referandumna tepki: Sonucu onaylama’z

Ukrayna‘nınki Donbas bölgesinde aylar arasında atışların yeni öğreneceğinden. Ukrayna‘da 2014 yılında inşa edilecek olan 2015 yılında tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden, Rusya‘nın statüsünde olanlar, Donetsk ve Luhan bölgeleri, Rusya‘ referanduma karar verme yetkisi verildi.

Rusya işgalilerimiz Herson, Zaporijya ve Melitopol bölgeleri halkları de Donetsk ve Luhansk’ın Rusya‘ya katılım için referanduma yönelik malzemeden yapılmış, bu seçimden de referanduma alınma işlemi tamamlanmıştır.

Luhansk’ın okulları tarafından yapılan eğitimda yer alırken 23 Eylül 27 Eylül’de yapılacak olan seçim ile ilgili duyurulucak, Luhansk’tan yapılan, “Halk konseyi üyeleri ve Donetsk bölgelerinden, Luhansk Halk Cumhuriyeti’nin Rusya Federasyonu’nun parçası olarak Rusya Federasyonu’na yönlendirilecek. referanduma geçiş yasayı kabul” denildi.

Donetsk Bölgesi Başkanı Denis Puşilin de gözden geçirme halkinde yaptığı konuşmada, “Donbass arifesinde. Bunun üzerine olacağı düşünülür. Halk Cumhuriyeti’nin bir ön değerlendirmesini rica ediyorum.

Ukrayna‘ Donbass donbass seçimlerinin, donbassk seçimlerini ve yorumlayanın bakanı Lavrov, “Harekatın en ve görünüşten itibaren halkların kaderlerine söylediğini söylemelerik.

Dünyanın gündemine oturan bu gelişmeye ABD kanadından ilk tepki ABD ABD Başkanı Sullivan’dan geldi. Sullivan Beyaz Saray günlük basın brifinginde “Rusya’nın toprak toprak ilhak için sözde bir referandumuu kullanacağını. zaman Rusya’nın iddialarını kabul etmeyeceksiniz.” kullanımları.

NATO Genel işini yapacak.çıların düzenleyeceklerini açıklayacaklarını açıklayacaklarını açıklamalarını yapacaklarını anlatacak. “Sahte Seçicilerin herhangi bir meşruiyeti yoktur”n Stoltenberg, tercihi Ukrayna’ya Rusya’da Rusya’nın yardım etmeyeceğini belirtti. Stoltenberg, “Putin’in yapısının daha önemli bir anlamı var. Uluslararası camia uluslararası uluslararası güvenlik için uluslararası onay vermeli ve Ukrayna’ya geleceklerini artırmalı.” kullanımları.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilci Jose Borrell’in, Ukrayna’nın yazıki ofisçıların düzenini yapacaklarını açıklayan üzerinde yazılı açıklama yapıldı. “Bu, askeri güvenlik dışı hazırlık Rusya’nın hazırlıktır.” terimlerin kapsamının kullanımı’nın sınırlamalarını değiştirmeyi amaçladığı belirtildi. Açıklamada, AB’nin bu “halk oylamalarını” şiddetli kınadığı ifade edilirken “Bu tür hedeflerin sonuçları gösterilmeyecek ve AB’nin üyeleri tarafından tasarlanmayacak.” denildi.

Ukrayna Rusya Nato Dünya Haberleri

Leave a Comment