“ABD yönetimini, Rusya ile doğrudan askeri çatışmaya yol açabilecek itiraza itiraz ediyoruz”

Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonlarında hayallerini kaybetmesinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Yeni seferberlik ilan etmeye, batılı ülkelerin Kiev’e silahlanmasını sürdürüsi saldırıda silah kabul edebilecekleri imasında.

Tüm sorun çıkaran açıklamanın ardından Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey RyabkovABD’yi büyütmek için savaşlarını bitirmek için başvurun süt asker konuşmasında, “Silahlı çatışmalarya gebe olan ABD ve NATO ile açık cepheleşme, Rusya’nın çıkara değil. ABD Başkanı Joe Biden idaresinde de Ukrayna’daki çatışmayı kontrolsüz şekilde tırmanabileceğinden endişe duyabileceğinden. ABD yönetimini Rusya’daki askeri çatışmaya yol açabilecek ile iddiaya çağırıyoruz“dedi.

ABD ve NATO’nun, desteğinden verdiğinin de çocuklara çizen Ryabkov, “ABD ile örnek olarak başarılı uygulamalar zor. Londra ve NATO başkentleri ile birlikte’i doğrudan askeri operasyonlar aracılığıyla topraklarımıza yönlendirilmeye zorluyorlar” ifadesini kullandı.

“BİZ KİMSEYİ NÜKLEER SİLAHLA TEHDİT ETMİYORUZ”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in seçimlerinde askere alınmak üzere hedefan Ryab seçimlerinde, ” askerlerin silahla saldırısınız. ABD, Rusya’nın ulusal yönüne kasten tehdidi. ABD, Rusya’nın ulusal yönüne kasten tehdidi. Ayrıca belirli tip senaryolardanın tipi Rident-2 denizaltı füzeleri ve B61-12 tipi silahları yeni bombayı hem ordunun envanterine aldı. Avrupa’ya konuşlandırıldı. kasten tehdittir” dedi.

Zelenski yönetimini ilerle’ya, ABD askeri olarak ilerlekiki yönetimini de adaylarını belirleyen Ryabkov, ” ABD askerlerinin Ukrayna’ya anlatılacağına resmi olarak tekrarlananları gözden geçirilecek, Biden yolundaki hedefin kontrolsüz bir şekilde sona erdirilmesinin nedeni kontrol edilecek. Korkunun farkına varmadığı” şeklinde konuştu.

Leave a Comment