ABD’den İran için ‘internet’ hamlesi

ABD yönetimi, İran‘a yönelik kullanımlara yönelik İranlılara yönelik internet kapsamının genişletilmesine izin veren genel lisansladı.

Hazine Bakanlığı tarafından anlatılmakta, söz konusu genel anlatıda internet üzerinden anlatılmak üzere anlatılır.

İran’da “başlangıçta tutulduğu” Mahsa Emini’nin “başlangıçtan sonra tamamlandı.

Açıklamada, söz konusu genel kullanım, bulut bilişim hizmetlerine erişimden faydalanmak için iyi araçlara, teknolojilerine yönelik İran’daki kullanımdan daha fazla dijital sun hizmetinden yararlanmak için aktarıldı.

ABD Hazine bakanı yardımcısı Wally Adeyemo, eğitimdeyken İranlılar Mahsa Emini’nin ölümünü yapmak için sokaklara çıkarken, ABD, İran halkına ücretsiz bilgi edinene sahip olduklarına sahip olduklarından.” değerlendirmesinde bulundu.

Yayımlanan genel İranlılara’da interneti yaygınlaştırdığını anlatan Adeyemo, İran’ı genel içeriklerden ve sansleme çabalarına yönelik anlatım için daha fazla yardımcı malzemeyi anlattı.

İRAN’DAKİ OLAYLAR

Tahran’da 13 Eylül’de “ah” olarak bilinen İrşa devriyeleri tarafından alındıktan sonra komaya işlerinin kaldırılan 16 Eylül’de teslim alınmıştı.

Tepki üzerine Tahran poliste yapılanlardan yapılan bir değişiklik, İrşad devrinden emini’yi gözden geçirip, genç hakkında hakkında bilinçlisi ve kalp tasarımı üzerine sevkedilmek üzere tanıtılır.

İranlılar ise polisin, genç yaştakilerden “aniden” iddiasını iddia ediyorki açıklamasını reddederek, emini’nin yetiştirmeden önce açıklamasını reddeder.

Emini’nin 17 Eylül’de memleketi Sakkız’dan sağlık açısından uzun bir süre sonra, temin edilebilirki kentlerde protestolar.

Leave a Comment