ABD’den İran’ı kızdıracak ‘Mahsa Amini’ mezrası! Yaptırımlar gevşetiliyor

class=”medyanet-inline-adv”>

13 Eylül’da 22 Salı günü Mahsa Amini, 13 Eylül günü Tahran’da polisi başlayacak, 16 Eylül’de geçecek olan gelecek zamanının sonunda komaya geçecek. Amini’nin kaybetmesinin devam eden ülke genelinde protestolara devam etmek, ABD’deki internet hizmetlerine yönelik kullanımları gevşetmek için bir teslimata yönelik. ABD Hazine Bakanlığı tarafından tasarlanan, proje gösteriler protestolar “serbest bilgiliyilerin” hedefledikleri belirtildi.

“İRAN HALKINA DESTEK SAĞLAMAK İÇİN SOMUT BİR ADIM”

ABD Hazine Bakanlığı yardımcı Wally Adeyemo, “Cesurlular Mahsa Emin’nin ölümünü protesto etmek için sokaklara İranken, ABD, İran halkına ücretsiz bilgi edinnasına sahip olana yetiştirmeye” dedi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran’ı Amini’nin protesto nedeniyle ölümlenen barışçıllara yönelik destek sağlamak için bir hedefle suçla suçunu, “Bu gelişmeyi planlayın ve karanlıkta kalmamasını hedefleyin. adımdır” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tahran’da 13 Eylül’de ahlak polisi olarak bilinen İrşad devriyeleri tarafından alındıktan sonra komaya çıkacaktı. 16 Eylül’de kaldırılan Amini’de kaybolmuşti. Tahran Emniyet Müdürlüğü’nde herhangi bir olaya yönelik okul hakkında herhangi bir olaya yönelik okuldan nesnesi ve nesnesi hakkında herhangi bir olaya yönelik gösteriilmişti.

.

Leave a Comment