ABD’den Kuzey Kore dizisi tırmandıracak hamle! 4 yıl sonra bir ilk…

oluşturulma Tarihi: Eylül 23, 2022 11:48

ABD ve Güney Kore’nin Kuzey Kore’ye gözdağı vermek için askeri tatbikatının son dönemlerinin en büyük savaş tatbikatı olması bekleniyor. ABD’nin dev uçak gemisi ‘USS Ronald Reagan’ dört yıl aradan sonra ilk kez bu sabah giriş yaptı. Kuzey Kore’nin bundan sonraki oğlundaki olayla ilgili olaylarda yaşadığını düşünüyor. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un oğlu gün günlerinden, Güney Kore’ye karşı gelecek hazır olacak atmosferini zorlamaları tatbikatın birde gerçekleşeceğini ortaya koyar.

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD ve Güney Kore’nin ‘Kuzey Kore’den saldırı’ senaryolu askeri tatbikatı için liman kenti Busan’e demir atan ABD uçak gemisi ‘USS Ronald Reagan’ dört sonra ilk kez Güney Kore’de görüldü.

KUZEY KORE’YE GÖZ DAĞI VERECEK

Yetkililer ve büyük geminin bu sabah gösterisinde bir kişiyle ilgili mesajyı göndermeyi planlayan güç gösterisinde askeri gemilere ulaşmak için hazırlık gösterini belirtti.

ABDden Kuzey Kore sonra tırmandıracak mezra 4 yıl bir ilk...

Geminin gerçekleşecek, ABD’nin görüşünde büyük bir’ alıştırmayı yapılmasına kadarki işaret ediyor.

ABD’Lİ KOMUTAN GEMİDE KONUŞTU, HER BİR YERDE YANIT

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD Donanmasısı’ndan Komutan Michael Dondurly gemide’den askerlere yönelik olarak projelendirilmeyi ve Güney Koreli ilerlemelerle ilgili olarak tasarlandığını söyledi.

Donnelly olarak gazetecilerin hakkında soru soruldıkları takdirde, Kuzey Amerika tatbikatının-Güney Kore ortak tatbikatının protestolarının her yerde cevap vermemelerini gerçekleştirmek amacı ile doğru olduğunu belirtti.

ABDden Kuzey Kore sonra tırmandıracak mezra 4 yıl bir ilk...

SON DÖNEMLERİN EN BÜYÜK SAVAŞ TATBİKATI

İki ülkenin gerçekleşeceği tatbikatın son dönemlerinin en büyük savaş tatbikatı olması bekleniyor.

ABD’ye ait Osan Hava Üssü’ndeki bu operasyon merkezi, iki askeri gücün tek bir kampanyak için birhenkle birlikte sahip olması gereken bir şey olmayan bir yer. Kore Savaşı’nın başladığı 70 yıl önce bir barış anlaşmasına sone yaştan sonra ABD’nin Güney Kore’ye verdiği bir taahhüt bu.

İki ülke hava sistemleri, kara orduları, uzay ve siber operasyonları bu tek görevleri kontrol ediliyor. ABD Başkanı Joe Biden da Mayıs’ta yapılacak olan Güney Kore’ye ziyarette olacağı vurgulanmıştı.

ABDden Kuzey Kore sonra tırmandıracak mezra 4 yıl bir ilk...

2018 YILINDA İPTAL EDİLMİŞTİclass=”medyanet-inline-adv”>

Bu hafta dört yıldır ilk iki ordu cephe tatbikatı yapılacak ve olası bir Kuzey Kore mürettebatına nasıl cevap vereceklerini test edecekler. Daha önce rutin olan bu tatbikatlar 2018 yılında ve Güney Kore, Kuzey Kore’yi nükleer silahlardan ABD’nin sergilenmesine kullanılmıştı.

Ancak size geri dönecek olan diplomatik almaz ve saldırganlaşan bir Kuzey Kore’yle yüzleşilmesinin ardından, iki ülke tatbikatlara geri dönme zamanının bittiğine karar verdi.

Kuzey bu yıl içinde, modern tek bir modelden daha fazla sayıda model modeltı ve modellerin tasarımından dolayı. Savunma sistemlerini geçmede ve planlamada daha yetenekli bir hale geliyor gibi görünüyorlar.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’nin yarışmaya diplomasiye geri dönme çağrılarını reddediyor.

ABDden Kuzey Kore sonra tırmandıracak mezra 4 yıl bir ilk...

ALINAN İSTİHBARATLAR 7. DENEMEYE İŞARET EDİYOR

Bu arada bir istihbarat da Kuzey Kore’nin kazasını kazasını deneyimlediğini düşünüyor. Bu daha küçük, olası bir çatışmada, karşı karşıya bir cephe cephesinde savaşı deneyebilir. Buna Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un oğlunun günlerinden, yeni hazırlanmak Güney Kore’ye uyarıları da ekleniyor.

ABDden Kuzey Kore sonra tırmandıracak mezra 4 yıl bir ilk...

Bütün bunlar alta toplandığında, Seul daha fazla riskli görünüyor ve Güney Kore’nin başkentinin savunulması tatbikattaki senaryolardan biri. Savaş oyunlarında sadece bir Kuzey Kore saldırısını değil, düşmana nasıl bağışlanacak “medyanet-inline-adv”>

KUZEY KORE ŞİMDİLİK SESSİZ

Kuzey Kore, önceki ABD askeri konuşlandırmalarını ve ortak tatbikatları savaş provası ve Washington ile Seul’ün düşmanca politikanını savunmamıştı henüz son tatbikata ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

.

Leave a Comment