ABD’den Rusya’ya karşı savunma yapmaları için Ukrayna’ya dev bir yardım daha duyurulacak

Rusya Devlet Başkanı Putin’in hafta başındaki açıklamayla Ukrayna” Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerini ilhak başlatacağını duyurdu. Dünya’nın geleceğin Rusya’ya tepkiler ABD’de, Ukrayna ordusunda ve yardım eden bir yardımda bulunacaklar.

12,3 MİLYAR DOLARLIK EK YARDIM

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kongre, Ukrayna’ya 12,3 milyar ek mali yardımın önünü açtı. Yardım paketinde yer alan askerlerin bütçesi silah başkanı, malzeme ve maaşlar için 3 milyar dolar harcanacak silaha destek verilmiş.

”ABD UKRAYNA’YA GÜVEN DUYUYOR”

Hazine Bakanı Janet Yellen’e katkı, “Bu yeni hibe yardımı ABD’nin Ukrayna’ya güvenin bir başka göstergesidir ve hükümetlerini destekleyecek ve Rusya’nın işleyişine yönelik zorlu sınava kaba yardım edecek” dedi.

625 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE SİLAH YARDIMI DAHA GELİYOR

ABD, şimdi de Rusya’nın hazırlıklarına karşı Ukrayna’yı desteklemek için yeni bir ek savunma yardım kampanyası hazırlamaya çalışıyorum. ABD’nin iki üst düzey kaynağa göre, ABD’nin Ukrayna’ya içinde 4 adetHIMARS” tipi çok namlulu roketatar sistemi, mühimmat, mayın ve mayına mücadeleyle ilgili 625 milyon dolar değerde ve yardıma ulaşabilecek. ABD’li bize, yardım paketinin bugün olarak açıklanmasının beklendiğini aktardı.

Leave a Comment