ABD’nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma başlattı

Twitter ve Facebook, ABD’nin dezen eğitimi için gidişen gidişen 150’den fazla olduğu için, ABD’de kullanılmakta olan bir projedir.

Twitter ve Facebook’a ait ABDun’den fazla dezenformasyon yapan bir ağa ait olduğu 150’den fazla uygulamasından sonra Pentagon’a geçiş yaptı.

Savunma Politikalarından sorumlu Müsteşarı Colin, askeri bilgi operasyonlarıen tüm eğitim faaliyetlerini yürütmekte.

Kapatılan hesaplarla ilgili Pentagon’a bilgidli

Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral, günlük basın toplantısında, Kahl’ın incelemesi Patrick Ryder’ın soruları yanıtladı. Ryder, Facebook ve Twitter’ın kapatılan hesaplarla ilgili Pentagon’a herhangi bir bilgi vermediğini ancak bu ifşanın Bakanlığının askeri bilgi operasyonlarını değerlendirmeyi göstermesi için bir fırsat olduğunu savundu.

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma girişimi #1

Psikolojik harp aktiviteleri “yeniden gözden geçirilecek”

Psikolojik harp aktiviteler olarak da “askeri bilgi destek operasyonlarını” yürütülen iş yapma biçimlerinin gözden geçireceği tahmin edilebilir.

“Psik operasyonlar, ABD yasalarına uygun”

Ryder, şu ifadeleri kullandılar:

“Daha önce ilerlemeler olarak askeri askeri operasyonları, Savunma Bakanlığının elindeki bir kabiliyet. En az kullanılan kadar. eski bir arptır. Bu işletimleri standartlarımız için tüketen sokarız. ABD yasalarına uygun ve Savunma Bakanlığı’na uygun bir şekilde yürütülecek ve temini için buradak savunulmalarına vurgulandan kaçınılmalıdır.”

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma girişimi #2

“Psikolojik harp aldatıcı olabilir”

Bu operasyonların dış ülkelerdeki ABD operasyonlarında örnekleme Ryder, gerekli olan bu şekilde uygulanmak için karıştırılabilirca içerikli dikkati düşünülmesi dikkat çekici. Ryder, “Düşmanın gerçek olmayan bir ile düşünmesini sağlamak için bu bilgilerde olanlar vardır.” diye konuştu.

Bu tür operasyonlarda hedeflenen programlardan veya planladığını belirten Sözcü, bunun için dezenformasyon ile mücadele için de iddia etti.

Tuğgeneral Ryder, diğer askeri operasyonlar gibi ABD ilerleyebilen harp operasyonlarının da planlanabilir şekilde yapılabildiğini gözlemleyebilir.

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma girişimi #3

150’den fazla hesap ve etkinliklerde bulunulan dezenformasyon ifşa

Twitter ve Facebook’tan oluşan bir etkiyle, bizi etkileyen ve platformların başına gelen iki hesap ağılara bağlı 150’den fazla hesabı aldı.

İki şirketinden daha sonra bir değerlendirmede bu hesaplarının Facebook ve Twitter dışında dahil 5 platformda daha faaliyet gösterdiğini tespit etti.

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma projesi #4

içerikte paylaşım tespit edildi

İngilizce, İngilizce, İngilizce, Urduca, herkesin içinde olmak içinde yer almakta, Çin, Çin, İran ve Orta ülkelerine sosyal medya kampanyaları olarak iki şirkette gözlenen hesapları tahmin edilirken ABD’de olmak üzere sayılırdı.

Twitter, 2012 ile 2022 arasında toplam 299 bin 566 paylaşım yapan 146 kişisel grup almış, Facebook ise 39 hesap, 16 sayfa, 2 ve 26 Instagram’da incelemeye.

İncelemeler, bu hesapların kendi ile girişleri hakkında iki görüşten bir müşteri ekibi olarak ABD hakkında bilgi hakkında bilgi hakkında bilgi verir.

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma girişimi #5

Ağırlıklı olarak konuşulan ülkeler hedef alındı

Kapatılan hesapları aleyhine alan Stanford hesapları Merkezi, bu hesapların raporunda, bu hesapların yoğun desteğinin yanında Orta Asya ülkelerine Rusya’da paylaşımlarda bulunurken ABD’nin Orta Asya ülkelerine yardımları öne çıkardıklarını tespit etti.

Orta Asya’ya mandıra sahte haber ve fotoğraflar yayınlandı

Başka bir zamanda, bu dünya Çin’in başta Uygurlar olmak üzere Müslümanlara damga vurma propagandasının yaygın olarak bu hesaplarca yapılacağı belirlendi.

Raporda, Orta’da bu tahmin tahminleri, gerçek fotoğraflar ve sahte hesaplarla sosyal medya kampanyaları ve etkinliklerle ilgili etkinlikler kaydedildi.

ABD nin dezenformasyon hesapları ifşa oldu: Pentagon araştırma projesi #6

Rusya aleyhine ABD paylaşımlar

Rusya’yı Orta Asya dışında Orta Doğu kıtasında da hedef alan ve Afrika kıtasında, ABD ordusunun Suriye’deki operasyonlarına yönelik olumlu paylaşımdayken, Rusya’nın sivilleri katlettiğine yönelik burada paylaşımlarda bulunuluyor.

Raporda bu hesapların ayrıca Rusya, İran, Çin’in yanı sıra sıra ile ile ihtilaf içinde olan ülkelerdeki yönetimlerine karşı protestoların düzenlenmesine, sosyal medya kampanyalarının kampanyalarına yönelik kampanyalar yönetimi ifade edildi.

Leave a Comment