AKP heyetinden Saadet Partisi’nin Nürnberg teşkilatına ziyareti: ‘Bu işi bitirelim’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’ye yaptığı, “Temenni ederiz bir dönüşüm yaparak gerek bu masayı terk etmek yoluyla milli ve yerli duruş sergilemek üzere bir arada gözden geçirenleri” bölümlerinin içindeki yerini koruyor.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “Akşener’in aday talebi…” yazısında, “Nitekim AK Parti eski yöntemin faydasını getirmediğini fark edince, yeni bir ekiple yola çıkmaya çalıştı. Buna son olarak İYİ Parti’ye yönelik yayın da eklenmesi” değerlendirmesinde bulundu.

Sarıkaya aynı yazısında, sön döneminde siyasi partilerin sivil toplum yapıları ile görüşmelerini yoğunlaştırdıklarına dikkat çekti, bu çalışmanın özellikle genel yapısının yaygın olduğunu belirtti.

Sarıkaya, yurtdışı kulisleri hakkında bir başka bilgi de aktardı. AKP heyetinin içinde Saadet Partisi Nürnberg teşkilatını da ziyaret edildiğini yazdı. Sarıkaya’nın yazına göre, ziyaret sırasında iki parti yetkilileri arasında şöyle bir konuşma geçti:

“SİZ DE DESTEĞİNİZİ GÖSTERİN BU İŞİ BİTİRELİM”

“Nitekim, son dönem partileri oy kullanma hakkına sahip olmanın yurt dışında yoğun yaşadıkları yerleri ziyarete başladı.

Bunlardan biri de AK Parti’nin bir heyeti olmuş; Almanya’nın Bavyera Eyaletinin tarihi kenti Nürnberg’i ziyaret etmiş…

Dikkat çekici AK Parti heyetinin Saadet Partisi’nin Nürnberg teşkilatını da ziyareti.

Almanya ziyaretinde SP lideri Karamollaoğlu’na yuva yapan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, dünkü sohbetimizde aktardı.

AK Parti heyeti, ‘Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 45’i aşıyor, siz de desteğinizi gördüğümüz bu işi bitirelim’ deyince, SP teşkilatı parti programlarını bekledikleri SP’nin parlamenter sistemini arzu ettiklerini anımsatmış ve ‘Siz bizim adayı destekleyin’ yanıtını vermiş.

Konu da bu noktada kapanmış.

Aktarıldığına göre partiler, yurt dışı temaslarında parti teşkilatlarıyla birlikte çalışanlar, sivil toplum ortamıa çok daha fazla yer ayırmış.”

.

Leave a Comment