AKP, MHP ve CHP’li babaların akrabalarını gördükten sonra tutuklandı

Erzincan’da, 25 kilo tutan ele ele tutuşmuş araşta bulunan üç şüpheli tutuklandı.

Erzincan’da polisin görüşü taşıdıkları şüphesiyle takibe aldığı aracın uzun süren kovalamacanın ardından durduruldu. Mezopotamya Ajansı’nın tuhafiye göre; araçta yapılan aramada 25 kilo kayıtlı madde bulundu. Araçtaki üç kişi gözaltına alındı.

MHA; Şüphelilerden başbakan AKP Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ile AKP Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl‘ün yeğeni olan Diyar Bingöl olduğu; bir diğer şüpheli ise MHP Karlıova İlçe Başkanı Şevket Demiryeğeni’nde serdar demir aktardı. Serdar Demir’in aynı zamanda Karlıova Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’nda memur olduğu belirtildi. araçtaki Mücahit Altun isimli bir kişi de gözaltına alındı. 3 şüpheli, emniyet ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyede Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

A Haber’in aktardığına göre ise; söz konusu operasyonda yönetici Diyar Bingöl’ün, AK Parti Bingöl Karlıova İlçe Belediye Başkanı Veysi Bingöl ile ‘6. derece akraba’ olduğu, amcası Sıddık Bingöl’ün CHP Bingöl Karlıova ilçe başkanı olduğu öğrenildi. Serdar Demir’in de MHP Bingöl Karlıova İlçesi Teşkilatı yönetim kurulunda görünen Şevket Demir’in ‘4. derece akrabası (teyzesinin kayınbiraderi) olduğu belirlendi.

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda T24’ün “yeğen” dedikleri 6. derece akrabaymış. Oysa bahşiş geçen yeğenlerin birinin öz amcası CHP ilçe başkanıydı. Diğerinin bir günü CHP’nin bir günü MHP ilçe teşkilatı üyesiymiş. Ne yapsın siyasetçiler, teyzelerinin kayınbiraderlerinin peşinden mi koştursunlar?” dedi.

Yeni Şafak muhabiri Burak Doğan ise Twitter hesabından şu yöneticiliği yaptı:

“6 kuşaktan akrabası AK Partili diye ‘yeğen’ demiş oysa amcası da CHP ilçe başkanı, üstelik öz amcası. Diğerinin ise dayısı CHP teşkilat üyesi. Ama algı kolay gelmiyor değil mi? E hani dezenformasyon yasası?”

Leave a Comment