AKP ve MHP’li başkanların yeğenleri görüntülerinden tutuklandı

Erzincan’da 25 kiloda bulunan araç içinden AKP’li belediye başkanı ve ilçe başkanının yeğeni ile MHP’li ilçe başkanının yeğeni çıktı. Araçtaki toplam üç şüpheli tutuklandı.

AKP ve MHP'li başkanların yeğenleri görüntülerinden tutuklandı
Fotoğraf: AA

Abone ol

Google Haberleri

Erzincan’da polisin görüşü taşıdıkları şüphesiyle takibe aldığı aracın uzun süren kovalamacanın ardından durduruldu. Araçta yapılan aramada 25 kilo kayıtlı madde bulundu. Araçtaki üç kişi gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Şüphelilerden biri AKP Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ile AKP Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl’ün yeğeni olan Diyar Bingöl olduğu anlaşıldı.

Bir diğer şüpheli ise MHP Karlıova İlçe Başkanı Şevket Demir’in yeğeni Serdar Demir olduğu öğrenildi. Serdar Demir’in aynı zamanda Karlıova Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’nda memur olduğu belirtildi.

Araçtaki Mücahit Altun adlı üçüncü bir kişi daha gözaltına alındı.

3 şüpheli, emniyet ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyede Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikatiarak dünyadaki gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle bellekten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha kalıcı ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını elde etmek için elde etmek. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam ediyoruz.

Bu yolculuklarda bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; sizinle güçlü, sizinle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment