‘Akşener’i gözaltına alma’ emri mi verildi?

Gazetemiz Barış yazarı Pehlivan, Halk TV’de katıldığı programda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bir kumpas hazırlığı çalışmasını dile getirdi.

Akşener’in altı yıl önce alıkoyduğu bir ‘FETÖ’ soruşturması nedeniyle tutuklanmanın istendiğini söyleyen Pehlivan, bu soruşturmayı yargıda bulunduran bazı isimlerle konuştuğunu söyledi.

“SORUŞTURMA HALA SÜRÜYOR”

Pehlivan şöyle konuştu:

“Deniyor ki Meral Akşener’i o süreçte susturmak isteyenler vardı. Acaba ihbar mektupları mı yazıldı? Ayrıca cezaevindeki bazı FETÖ’cüler, belki bazı vaatler ortamı Akşener aleyhinde ifadeler mi verdi? 15 Temmuz’dan sonra Akşener MHP’nin liderliğine kadar darbe öncesi ‘Başbakan olacağız’ sözleriyle FETÖ’yle tutulmak mi istenildi? Devletteki bazı görevliler evrak yakma görüntüsünü mü oluşturmaya çalıştı? Acaba bazı yargı mensuplarının önüne bunların hepsi yığıldı ve ‘Akşener’i gözaltına alındı’ talimat mı verildi? Siyasi ilerleyişini engellemek için Akşener gözaltına alınmak mı istendi?“

2016 yılında Yeniçağ yazarlarına FETÖ operasyonları düzenlendi. Acaba dediler ‘buradan mı yürüyorelim’? Yine karşı çıkanlar oldu. Bu da tutmadı. Birden fazla koldan Akşener’in susturulmasını sağlamasını ve buna direnen bürokrat ve yargı mensuplarından çalıştırıyorum. 2016 yılında hayal ettiğimiz bu dosyanın hala kapatılmamasını sağlamak istiyorum. Hala açık. Hala Meral Akşener ifadeye çağrılmadı.”

POYRAZ: ROL OYNAYAN HERKESİN BAŞINA GEÇİRECEĞİM

Duyduğu bu iddiaları Akşener’in avukatlığını da yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’a sorulannu aktaran Pehlivan, Poyraz’ın buna ilişkin “Sizin düşündüklerinizden daha çok büyük bir kumpas ve oyun var. Nasıl bir kumpas olduğunu biz bekliyoruz. Uğur Poyraz olarak ben bunda rol oynayan imza atan herkesin başına bu kumpası geçirmeye yemin etti” dediğini ifade etti.

Pehlivan, ayrıca bir yargı mensubunun söz konuşma soruşturmasını ‘kaplama iş’ olarak tanımladığını, bunun için ne anlama geldiğinde sorduğunda da “Kaplama iş yerine getirilmiş operasyonlara koyduğumuz isimdir” yanıtını verdiğini söyledi.

.

Leave a Comment