Almanya Başbakanı Olaf Scholz: Türkiye büyük bir takdiri hak etmektedir

Türkiye’nin tarihi geleceğinden geleceğinin geleceğinin Karadeniz’deki seyri Almanya’yı derinden etkiledi. Birleşmeler Genel’de gelişme Almanya Başbakanı Olaf Scholz Türkiye’ye övgü dolu ifadeler kullandılar.

GÜCE SAYGI

Scholz, BM Genel Kurulu’nda konuşmada, “Genel Sekreter Antonio Guterres ve Türkiye’nin arabuluculuğuyla, büyümenin yeniden mümkün kılınması büyük bir takdiridir.” kullanımları. Başbakan Scholz, ülkeninın, Ukrayna’yı gıda açısından yetersiz olduğunu vurguladı.

PUTİN’İ SUÇLADI

Ukrayna’ya yapılacak işin yüzünden Vladimir Putin’i eleştiren (Vladimir) Putin değil bu yapının bir hedefini gerçekleştiriyor; Kendi kaderini bir hayali ve onun için tek olacak. Bu, bu, pedüz emperyalizmdir. Emperyalizmin geri dönüşü kelime Avrupa için bir felaket değil. çok önemlidir” diye konuştu.

DOĞU ÜLKELERİNE TEPKİ

Kuzey Kore, Suriye, İran ya da Suriye gibi insan dolusu insan yetiştirici kamplarında ya insanlarda acı çekmeni, keyfi ve tatbikat görmelerini söyleyen Schol. Rusya Mariupol, Buça ya da Irpin’de savaşmayı yargılında bunu görmeli ve geçmeliyiz. kullanımları.

SİNCAN’DAKİ UYGURLARIN DURUMU

“Sincan’ Hakları Yüksek Komiserinin Sincan’ Uygurların durumuyla ilgili bir rapordan hatırlatan anımsatan Scholz, ” yüksek komiserin tavsiyelerini uygulamalıdır. değerlendirmesini yaptı.

BM’NİN DÖNÜŞMESİNİ İSTİYOR

Kural ve gereçlerin 21. Gerçeklerine uygun olan zamanlardan 30 önceBunlar, 50 70 yılsının dünyasını temsiller. Bu durum uyarılarının güvenlik denetimi için de geçerlidir.” dedi.

Leave a Comment