Almanya’dan Pençe-Kılıç operasyonuna tepki

Alman vekiller, TSK’nın Suriye ve Irak’ın kuzeyine yapmış olduğu harekata tepki gösterdi. Alman vekiller hükümeti Bakanı’nın Türkiye’ye yapacağı ziyareti iptal etmesi denetiminde bulundu.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta yuvalanan bölücü terör tehdidine yönelik mücadelesi sürüyor.

Terörü bölgeden temizlemekte ordu Türk ordusu, teröristlerin yuvalandığı bir darbe daha vurdu.

Türkiye başarılı operasyonlarına devam ederken teröristler Avrupa’daki ortaklarına sığınmaya çalışıyor.

Harekata tepki gösterdiler

Almanya’da Sol Parti vekilleri Türkiye’nin uyguladığı Pençe-Kılıç Harekatı’na tepki gösterdi.

Alman Bakan Süleyman Soylu ile görüşecek

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser iki günlük resmi ziyaret için Pazartesi günü Türkiye’ye gelecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelecek olan Faeser’in katılımındaki konular arasında terörizmle mücadele de bulunuyor.

Almanya ve Pençe-Kılıç operasyonuna tepki #1

“Öraya bakmalı ve harekete geçmeliyiz”

Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan yerleşim yönetiminin küçük ortağı FDP’nin Dış Politika Sözcüsü Ulrich Lechte, Twitter’den yaptığı bir şey, Erdoğan devletler liderliğini koruyarak Suriye ve Irak’taki Kürt bölgelerine saldırıyor, aynı zamanda İran da Kürt kenti Mahabad’a giriyor. Her iki durumda da çok sayıda sivil kurban verilmesini masaya katmak gerekir. Bu tartışmaya açık olmayanları kınıyorum. Artık nihayet oraya bakmalı ve harekete geçmeliyiz.dedi.

Almanya ve Pençe-Kılıç operasyonuna tepki #2

Yeşiller Partisi Sözcüsü hadsiz ifadeler kullandı

Yeşiller Partisi’nin İç Politika Sözcüsü Lamya Kaddor ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Erdoğan, Suriye’nin kuzey bölgesinde tampon bölge oluşturmak istiyor. Anlaşılan hesaplaşmayı zaman ve bombalamayı meşrulaştıran tek şey İstanbul’daki saldırı değildi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri de bu süre boyunca onaylanmıyor. Seçimler yaklaşıyor.söyleyerek hadsiz bir birliktelik bulundu.

“Ziyaret iptal edilmeli”

Muhalefetteki Sol Parti’nin Eş Başkanı ve Avrupa Mülkiye Üyesi Martin Schirdewan da Türk’ün icra ettiği operasyondan icra ettiği rahatsızlık dile getirdi.

Şirdevan,Türkiye bu gece Rojava’yı ağır bir şekilde bombaladı. Erdoğan, İslam Devleti (IŞİD) ile savaşanlara saldırıyor. İçişleri Bakanı Nancy Feaser yarın Ankara’da terörizm konusunda konuşmak istiyor. Bu ziyaret iptal edilmeli. İki yüzlülüğünde bir sınır var!kullanım kullandı.

Almanya ve Pençe-Kılıç operasyonuna tepki #3

Almanya ve Pençe-Kılıç operasyonuna tepki #4

Almanya ve Pençe-Kılıç operasyonuna tepki #5

Leave a Comment