Alonso, Aston Martin için koltuk ayarı yaptırdı

İspanyol pilot pazarlamaya başladığında oğlu iki senedir birlikte çalıştığı Alpine’e veda etti ve akşam yemeklerinde tüm eşyalarını Aston Martin garajına taşıdı.

Yarın yeni takımla ilk kez piste çıkacak olan Alonso, 2022 AMR22 için koltuk yeri yaptırdı.

Alonso salı günü AMR22’nin direksiyona geçeceği ve tüm gün boyunca yürümesi planlanıyor. Böylece yeni lastikleri test edecek, araca alışacak ve takım çalışma stilini anlayacak.

Takım patronu Mike Krack, İspanyol pilotla çalışmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Krack, “Fernando ile çalışmaya hazırız. Gerçekten faydalanıyoruz.”

“Pazar gününü tamamen Sebastian’a, Sebastian’ın vedasına ayırdık ama haftanın sonunda sürücü odasının adını değiştireceğiz ve Fernando’yu karşılamak için indirmemiz gerekiyor.”

“Test aracımızın direksiyonunda olacak. Her şeyden önce onu araçta rahatlatmamız, takım içinde rahat hissetmesini sağlamamız, insanlarla tanışmamız, tüm takımı tanımasını ve sonra da araca alışmasına sağlamamız gerekiyor.”

“Gelecek yıl test edebilmesi adına bazı seçenekler seçilmiş, ayrıca yeni lastikler de olacak.

Muhtemel fabrika ziyaretiyle ilgili de Krack, “Evet, bazı toplantılar, bazı ziyaretler planladık ve bunlar gelecek haftalarda ve aylarda gösterilebilir.”

“Hazırlamamız gerekiyor çünkü yeni araçla çok fazla test yapmayacağız. Bahreyn’de iki sürücü arasında paylaştırmamız gereken sadece üç günlük bir testimiz olacak.”

“Yani çok fazla değil. Bu yüzden önden ne yapabilirsek, sonunda bunun karşılığını alacağız.” dedi.

Leave a Comment