Alonso: “Sezon bittiği için zıt”

Alpine ile şanssız bir sezon geçiren ve birçok kez yarış dışı kalarak değerli puanlar kaybeden Alonso, gelecek sezon emekliye ayrılan Sebastian Vettel’in yerine Aston Martin koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Hafta sonu boyunca Vettel’e veda etmek için özel bir kaskla piste çıkan İspanyol pilot, rakibinin peşine takıldığı ilk turlarda rakibini geçmeyi düşünmediğini söyledi.

Yarış hakkında kısaca konuşan Alonso, “Sebastian’a atak yapmak istemedim, sadece birlikte arkada birkaç tur yemek ve yarışmadan zevk almak istedim.”

“Abu Dhabi geçiş yapması zor bir pist, bunu kabullenmeliyiz. Ancak binayı mükemmel, havayı barındırabilen, misafirhaneleri de götürmek. Dolayısıyla yarışın kalıcı geçmiş olmasını pek umursayamıyorum.” dedi.

Yarışın ardından kısa bir sezon değerlendirmesinde bulunan Alonso, yaşadığı dayanma zorluklarının kabul edilemeyeceğini düşünüyor.

Alonso, “Sezon bittiği için zıt. Bildiğiniz üzere bu yıl her şey 14 sefer aracı aleyhine işledi, 6 kez yarış dışı kalmamızın yanı sıra Avustralya’daki sıralama kazası gibi yine kontrolümüz dışında kalan sorunlar yaşadık, Avusturya’da sprint yarışına başlayamadık, yönetilebilir. “

“Sanırım dokuz veya on dayanıklılık sorunu yaşadık, bu seviyede kabul edilebilir bir durum değil. Neredeyse her şey benim aracımda meydana geldi, sezon tamamladığıma ve yarın Aston Martin ile koltuk yuvasını muhafaza etmek Salı günü teste odaklanacağıma farklılıklar. Umarım yeni takımım daha fazla şans getirir. ” dedi.

Aston Martin ile çıkacağı ilk test için neden bu denli sabırsızlandığına dair Alonso, “Sezon sonrası sınav her zaman önemli, ancak özellikle gelecek sezon direksiyona, yol tutuşuna, butonlara, pedallara ve genel olarak araca alışabilmeniz açısından ekstra önem taşıyor.”

“Gelecek sezon Bahreyn’de aracı tanımak için sadece 1.5 günümüz olacak, bu nedenle Salı günü bizim için altın değerinde.”

“Aston Martin projesi gerek birçok insanı takıma katıyor, gerek kurulum, gerek yapılan yatırımlar açısından mükemmel ilerliyor. Güzel günler göreceğimizi düşünüyor ve yeni sezon için hedefleniyorum.” dedi.

Enstone merkezli takımdan üçüncü kez sahaya çıkan Alonso, yaşadıkları her şeye rağmen Alpine’e minnettar olduğunu söylüyor ve takımın bir sonraki sezon için şans diliyor.

“Bugün hayallerini yaşadık ve bu konuda hiçbir şey yok. Ama takıma her şey için minnettarım, Renault ailesini iyi hatıralarla yad edeceğiz. Birlikte toplam dokuz sene geçirdik ve iki şampiyonluk kazandık, bu nedenle kendilerini teşekkür ediyorum ve gelecek sezon için iyi şanslar tebrik ediyorum. “

“İyi bir performansla geri dönebildiysem ve gelecek sezon Aston Martin koltuğuna geçmek için hazır hissediyorsam bu Alpine sayesinde. Hiç şüphesiz ki 2012’den bu yana en iyi sezonu geride bıraktığını.” dedi.

Leave a Comment