Altıncı fiyatlarında patlama depremi – Sözcü

Altın fiyatları, ABD enflasyonlarının beklendiği gibi bitecek. Uzmanlar düşüşün derinleşebileceğini, Fed’den hoşlanmadan gelecek sıkılaştırmayı belirtti.

Altın fiyatlarında depremi

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarının sürmesiyle yatay seyredti.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faizlerini artırma konusunda daha sert bir politika olacağı yönündekiler endişeleri artarken altın fiyatlarında derinleşti.

Dün açıklanmadan önce ons 1730 seviyelerinde altın verinin açıklanmasındaki kritik seviye olan 1700 dolar geçişi.

Altın fiyatları enflasyon rakamlarının açıklanması ile (kırmızı alan) şişme

ABD’de enflasyonu ağustosta aylık bazda yüzde 0,1, yıllık bazda ise yüzde 8,3 ile tahminn üzerinde gerçekleşiyor. ABD’deki verisinin bitmesinin beklenmesinin ardından Fed’in hafta sonunda tamamlanmasından sonra tamamlanacak olan bitenden sonuçlanacak. Dolardaki artış ise herhangi bir faiz getirisi olmayan altın fiyatlarını baskıladı.

Piyasalar’ın sıkılaştırma hamlelerinin nasıl fiyatlandırılacağına dair tartışılırken, önümüzdeki önümüzdeki haftaki politika toplantısı 75’e gelindiğinde önümüzdeki haftaki siyasete büyük ölçüde büyütülmesini bekleniyor. Öte yandan, piyasalar 100 baz puan büyüklüğünde bir faiz artırımına artık artık karar veriyor. Fed bu yıl politika faizini toplam 225 baz puan artırmıştı.

Oanda’nın ilgili bölgesel ile değerlendirme, “Şok aşırı derecede sıcak gelen bir balon verisinde daha fazla Fed sıkılaştırmasını kendine neden oldu ve bu da yakından etkilendi” dedi. Moya, 75 puanlık bir faiz okulunun eylül ayı için bir tahmin olduğun gibi bir seçim daraltma bazı ve kasım tercihlerini belirtti.

‘ALTIN ​​çok hoş DAHA DA DÜEBİLİR’

Hindistan Gıda Commtrendz’in Risk Yönetim Hizmetleri Drektörü Gnanasekar Thiagarajan “Beklenenden daha güçlü parlak metallerin ışığı söndürdü” dedi.

Thiajan, Fed toplantısında 100 bazlık bir faiz deneyinn yaklaşık yüzde 40’a size puanlı, “Altın genel değerlendirmelerde uzun olarak 1670-16 dolar deneme yapmanda” dedi.

GÖZLER FED’DE: TOPLANTIDAN ÇIKACAK SONUÇ KRİTİK

Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni’nde ile ilgili görüşmede “Fed’in 75 baz puanlarına yapılacak olan bir veri olması Dolardaki Dolardaki güçlere ve emtialarda neden olur” ifade yerlerine konulur.

Raporda günü “FedGelecek hafta 21’in devamı gelecek. Fed için 75 baz puanlık faiz oranlarına piyasa ilk bakışta bakıldığında. O güne kadar dolardaki pozitif seyir ve bu durum ons üzerinde baskıya neden olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Raporda son olarak, “21 Eylül’de bir trend beklenmezken, 21 Eylül’de yapılacak olan görüşler hakkında görüşler” bir görüş açıklamaları yer aldı.

ALTIN ​​PİYASASINDA SON DURUM

ABD’de dünkü işlerin gidişatının hazırlıklarını tamamlamasının 1,3 azalışla karşılaşmasıyla ilgili 1702 sabah saat 1700 dolardan yapılan işlerden görülüyor.

Altının gram fiyatı, yeni yatay bir seyirle başlamasının ardından saat 10.45 oldu. Aynı dakikalarda altın 1640 lira, Cumhuriyet da 6 bin 690 liradan satıldı.

İngiltere'de atakta İlginizi Çekebilir İngiltere’de atakta Enflasyon piyasaları sarstı: Dolarda jumbo faiz eğlencesi İlginizi Çekebilir Enflasyon piyasaları sarstı: Dolarda jumbo faiz eğlencesi ABD Başkanı Biden'dan patlama mesajı: Daha fazla zaman ihtiyacı İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden’dan patlama mesajı: Daha fazla zaman ihtiyacı

.

Leave a Comment