Alzheimer tarihine karışıyor mu? – Dünyadan Haberler

Kuruluş Tarihi: 24 Kasım 2022 10:45

Alzheimer gelişiminin ilerlemesini yavaşlatacak önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. İngiltere’de yapılan klinik muayene Alzheimer hastalığı için yeni bir başlangıç ​​olarak tanımlandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İngiltere’de uzun süreler sürdürülen süreler umut verici bir uygulamaya ulaşıldı. Genetikçi Prof. Dr John Hardy, Lecanemab’ın gideceği demansa karşı yıllarca süren mücadelede “başlangıcın sonunu” işaretleyebileceğine dair. Hafif demansı olanlarda hafıza gerilemesini sonraki çıkışların çoğu hasta için umut ışığı olacağı söyleniyor. Uzmanların tek kaygıları Ulusal Sağlık Sistemi ile ilgili bürokrasinin düşünme denemesini etkilemesi.

İngiltere Alzheimer Araştırma Merkezi’nde görevli D. Susan Kohlhaas, “İnsanlara erken teşhis konulması, araştırmaya ve yerleştirmeye erken başlanması anahtar olacaktır. Bu bizim için gerçek bir fırsat penceresi.” dedi.

Şu an İngiltere’de 900 bin kadar demans vakası biliniyor. Vakaların yüzde 60-70’inde Alzheimer görülme olasılığı söz konusu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Lecanemab’ın klinik denemelerinde, beyindeki toksik amiloid proteini temizlediğini ve 18 ay sonra elden çıkarmanın ilerlemesini yaklaşık yüzde 27 oranında geciktirdiği kanıtlandı. İki haftada bir doğum şeklinde verilen gelecek yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

TALEPLER VE Alzheimer ARASINDAKİ FARK NEDİR?

“Demans” terimi, beyin tahribatını tahribatı ve bilişsel yol açan bir beyin hastalığını etkileyen sık rastlanan belirtileri içerir. Beynin kaybolması doğal olarak bir yerde bulunur, ancak demansa neden olan hastalığa bu olay çok daha hızlı bir şekilde seyreder ve beyinlerin normal çalışmasına neden olur. Demans deyiminin Türkçe’deki en uygun anlamı “bunama hastalığı”dır. Demans, kişisel özelliklerin yavaş ve ilerleyen bir şekilde kendilerine yol açar. Demansların büyük özelliklerinde kişisel görünümün tekrar düzelmesi mümkün değildir.

Beyin tahribatındaki kişinin belleği, dikkati, gücü, konuşma ve düşünme gibi zihinsel işlevleri etkiler ve doğal olarak dışa doğru yansır.

Ancak demans tanımı sadece dejeneratif (beyinde hücre kaybıyla görevli) demans ile sınırlı değildir. Her zaman aynı gelişimi geçmişin bir sendromu (belirtiler grubu) ifade etmektedir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bazı hallerde, hatıra durumu iyileşebilir ya da belli bir süre için dengede kalabilir.

Gözden Kaçmasın

Yarasalarda yeni bir virüs bulundu Kiwira virüs nedir İnsanlara bulaşır mı

.

Leave a Comment