Ankara’da 17 yaşındaki Kader tüfekle öldürüldü: ‘Birileri birilerini koruyor’

Kader Yiğit, 20 Kasım Pazar günü Ankara’da 5 arkadaşı ile gezmeye gittiği sırada YCB’nin ateşlediği iddia edilen tüfekle göğsünden vuruldu. Ağırlaşan yaralanan Yiğit, kaldırıldığı hastane doktorlarının tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

YCB, olay sonrası polis tarafından gözaltına alındı ​​ve emniyetteki işlemlerin ardından tutuklama talebiyle Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Savunmasında olay kazasında bir süredir devam eden YKB, tutuklanarak cezaevine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

“FAİLLER KORUNUYOR”

Cumhuriyet‘e konuşan Kader’in ağabeyi Gökhan Yiğit, olay “kaza” olmadığını, faillerin derlemelerini koruduklarını belirtti.

Olayın tam olarak aydınlanmadığını aktaran Yiğit, “Şakalaşırken olduğunu söylüyorlar. Altı kişilermiş. Dört erkek, Kader ve Kader’in bir kız arkadaşı var. kullanım kullandı.

Şüphelilerin polise verdiği ifadelerin biriktiğini anlatan Yiğit, olaya tanık olanların tehdit edildiğini söyledi. Pazar günü ile ilgili konuşan Yiğit, akşam saatlerinde cinayet bürosunun kendisini aradığını ve “Kardeşiniz vurulmuş olabilir. Teşhis etmeniz gerekiyor” dediklerini belirttiler.

“TEHDİT EDİLİYOR OLABİLİR”

Adli tıp kurumuna giderek cenazeyi yerde barındırıyor ve kardeşinin vurularak öldürüldüğünü o anladığını söyleyen Yiğit, sözlerine şu şekilde son verdi:

“Faili tutuklamışlar. Olay yeri incelemeye hala devam ediyor. Şu an sadece bir kişi hapishanede. Kız kardeşinin kız arkadaşının ifadeleri de tutuklulu. Tehdit ediliyor olabilir. Birilerini birilerini koruyor. Bu olayın duyulmasını istiyoruz.”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporuna göre 2021 yılında Türkiye’de 217 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti.

Leave a Comment