Annesinin yaklaşamayacak! Seren Serengil aldığı bu haberle yıkıldı

‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin programı Bircan Bali ve Arto ile yaptığı yorumlarla eserlerinin söz yürüten ve 1999 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Öztürk Serengil’in kızı olan ünlü sunucu Seren Serengil, öz annesi Nevin Teoman ile davalık olmuştur. Ünlü sunucu, mahkemeden aldığı haberle adeta sarsıldı.

Beyaz TV ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin albümü yaptığı yorumlarla sahip oldukların sık sık söz ettiren ünlü sunucu Seren Serengil, geçtiğimiz günlerde öz annesi Nevin Teoman ile davalık olmuştu. Ünlü sunucu mahkemesinden gelen haberle yıkıldı.

Merhum sanatçı Öztürk Serengil’in kızı Seren Serengil’in annesi Nevin Teoman’ı Ankara GATA’ya götürdüğü ve burada sağlık ekibine soktuktan sonra annesine vasiyetini yazdırdığı iddia edilmişti. Ünlü sunucu, annesine ölünceye kadar bakma vaadinde güvence ve yaptırdığı sözleşme ile Suadiye’de piyasa değeri 30 milyon lira olan dairenin tapusunu kendi üzerine almıştı.

Anne Nevin Teoman ise bu gelişmenin ardından “Ne imzaladığımın farkında değildim” diyerek mahkemeye koşmuş yoluna bir dava açmıştı.

Nevin Teoman ayrıca ilk evliliğinden olan kızı Fulya Telli’nin kendisine maddi-manevi desteği olduğunu, Serengil’in ise hiçbir yardımımda olmadığını, özel sağlık sigortasını dahi ödemediğini de iddia etmiş, Teoman’ın kızı Serengil ise yetkilerini kullanmalarını reddetmişti.

Seren Serengil'in annesi Nevin Teoman'dan şok dava!

“KIZIM BENİ KANDIRDI”

Sabah’tan Evren Abdullahoğlu’nun haberine göre; Nevin Teoman, kızı Seren Serengil’in kendisine hiçbir şekilde destek olmadığını vurgulayarak “Kızım beni kandırdı. Ne sağlık sigortamı ödedi, ne de faturalarımı. Aylarca doğal gazsız oturdum. Konutum, apartman aidatlarını bile veremedim, elektrik-su borçlarım var” demişti.

“SERENGİL SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANDI”

Nevin Teoman’ın avukatı ise Serengil’in Teoman’a imzalattığı sözleşmeye aykırı davrandığını açıklayarak “Seren Hanım ölünceye kadar bakma vaadi metni yaptı. bunların dışları sağlanmamış” demişti.

Teoman’ın avukatı daha önce yapılan tüm incelemelerin iptalini dinledi.

“ANNEME BEN BAKTIM”

Bu gelişmelerin ardından sessizliğini bozan Seren Serengil ise annesinin suçlamalarını net bir dille reddetmiş ve 25 yıldır annesine bakışını vurgulayarak

Serengil yaşadıkları:

“Annemin 25 yıldır tüm isteklerini ben karşılıyorum, kız kardeşim Fulya’ya para gönderip anneme yardım ediyorum. Annemin vasiyetiydi zaten, ‘Suadiye’deki evi sana yapmayı’ öldürme. Noterde de bunu kendisinin beyan etti.”

“ÜVEY ABLAMLARIN BABAMİN KAZANCIYLA HİÇBİR ALAKALARI YOK”

Ayrıca üvey aileleri hakkında da konuşan Serengil “Üvey ablamların babamın getirdiğiyle hiçbir alakaları yok. Özellikle büyük üvey ablam benim kardeşim olarak bilindikleri için barındırmaz işçi çalıştırıyorlar bana geliyorlar, oğlu inşaat yapıyor dolandırıyor bana geliyorlar, bir tanesi gidiyor evli adamla beraberinde kadın kuaföründe bana saldırıyor” demişti.

Yaşayan bu gelişmelerin ardından sosyal medyadaki pek çok kullanıcı, yaşananlara “Büyük sanatçı mezarında ters döndü!” şeklinde tepki göstermişti.

Anne Nevin Teoman’ın “Ne imzaladığımı düşünmüyorum” diyerek kızı Seren Serengil’e açtığı davanın ardından Serengil hakkında 1 ay uzaklaştırma kararı çıktı.

ANNESİNDEN 1 AYLIK UZAKLAŞTIRMA!

Tv100 Muhabiri Levent Albayrak’ın haberine göre; anne Nevin Teoman’ın açtığı davanın ardından Seren Serengil’in tedbir talepneye karşı, şiddet saldırganlığı, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışta bulunma, birlikte tedbir isteyeni iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız edici unsurları çalıştırmaya başlama 1 ay süre ile uzaklaştırma kararı verildi.

Leave a Comment