Antalya’da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluşturuyor

Kahkaha yogası için bir araya gelen kadınlar, eğlenceli anlar yaşadı. Kadınların kahkahalarına, yürüyüşe çıkanların da ortak oldu.

Antalya'da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluşturuyor

Antalya’da, Konyaaltı Belediyesi’nin Hayat Park’ta düzenlenen ‘kahkaha yogası’ etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, saatlerce kahkaha attı.

Yoga Eğitimi Aylin Önder Tortop koordinasyonunda ağaçlar altında yapılan etkinliğe, 60’ın üzerinde kadın katıldı Kadınlara, erkekler ve çocuklar da vücut edince ortaya eğlenceli bir manzara çıktı.

Etkinliğe katılanların enerjiyi depolayıp olumsuz düşüncelerinden arındıklarını söyledi.

Çevredekiler de kahkalara ortak oldu

DHA’nın haberine göre; Nefes çalışmasıyla ‘şifa topu çalışması’ ve ‘derin nefes nefesi’ ile devam eden kadınların attıkları kahkahalar, metrelerce görüldüğün duyuldu. Park içinde yürüyüş yapanlar da kahkaha yogasını izledi. Kadınları dinleyenler da kahkaha atarak eğlenceli etkinliğe ortak oldu.

Antalya’da kadınlar, kahkaha yogası etkinliğinde buluşturan VİDEO

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #1

“Kahkaha yogası sırasında timüs bezimizi canlandırıyoruz”

Yoganın ruhunu, bedenini ve zihnini elde edebilmek için yaşadıklarını Aylin Önder Tortop, “Bu üçünün yayılmasını sağlamakek enerjimizi de dengeye kavuşturmuş olacağız. Dünyaya bakışımız değişiyor. Mevlana’nın da dediği gibi ‘ben dönüşümsem, dünya modları’. bir boşaltım sağlamaktayız.Kahkaha yogadan sonra herkes mutluluk hormonu için bedeni dengeye giriyor, pozitif enerji yaymaya başlıyor. dedi.

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #2

“Kahkahanın bu kadar rahat atılabileceğini burada gördüm”

Etkinliğe katılan Deniz Sezerse, emekli olduktan sonra Antalya’ya yerleştiğini belirterek, “Kahkahanın bu kadar rahat atılabileceğini burada gördüm. Biz kahkaha atmaktan çekinen milletiz. diye konuştu.

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #3

“Stresimizi boşaltmış olduk”

Kahkaha yogasına katılan kadınlar arasında yer alan Zeynep Şevval Narcı da “Hayat karmaşasından kahkaha yogası etkinliğine katılarak uzaklaştım. Çok keyifle anlarlar. Stresimizi boşaltmışız. Kahkaha yogasını ilk kez denedik.” dedi.

Kadınlar arasında yer alan Ali Çağlar Ketencioğlu ise, “Mutlu hissettim.Mutlu gördüm.Bir de bu etkinliğin doğa ile iç içe olması daha da güzel oldu.” diye konuştu.

İranlı Şehnaz Layık da kahkaha yogasında neşe bulduğunu söyledi. 4,5 yıl önce Antalya’ya yerleştiğini anlatan Layık, “İlk kez kahkaha yogasına katıldım. Çok eğlenceliydi. İçinden geldiği gibi kahkaha attı.” dedi.

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #4

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #5

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası performansında buluştu #6

Antalya da kadınlar, kahkaha yogası etkinliğinde buluştu #7

Leave a Comment