Antalya’da tutuklup ceza yiyen adam: Tek gözaltına cam filmi

15 yıllık ehliyetsiz araç kullanan otomobil sürücüsü, otomobilin camındaki film sürüş uygulamasını yapan trafik ekipleri tarafından durdurulunca yaptığı savunma pes dedirtti.

Antalya'da tutuklup ceza yiyen adam: Tek gözaltına cam filmi

Antalya’da Manavgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Alanya-Manavgat D-400 karayolu Manavgat girişinde denetimler sırasında araç camında filmin olduğu için durdurulan aracın sürücüsü, trafik ekiplerine zor anlar yaşattı.

Üzerinde kimlik bulunmayan sürücü Erdoğan Kurtel, daha önce hastanede yatan anne ziyaretine konaklama, ardından ağabeyinin Side Jandarma Karakolu’nda olduğunu ve ona kıyafeti götürdüğünü söyledi.

Araç arkadaşının çakar aldığı çıktı: Ehliyeti olmadığı anlaşıldı

Aracının bir arkadaşına ait olduğunu ve emanet bıraktıklarını söyleyen Kurtel, aracın arka koltuğundaki otomobil teybinin ve çakarın kendisine ait olduğunu, çakarı otomobilde kullandığını söyledi. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede, Kurtel’in ehliyetsiz olduğu anlaşıldı.

Antalya’da tutuklup ceza yiyen adam: Tek çalıştır cam filmi ViDEO

Cezası kesildi

Otomobil sürücüsü Erdoğan Kurtel’e; Sürücü belgesiz araç kullanmaktan, araç sahibine sürücü belgesi olmayan kişi araç kullanmaktan ayrı ayrı 3 bin 674 TL, araçtaki cam filmi için de 427 TL olmak üzere toplam 7 bin 775 TL para cezası. Araç sahibinin muhafaza altına alınması aracı, muhafaza mahallinin bulunduğu yerin yediemin otoparkına çekildi.

Antalya da takıp ceza yiyen adam: Tek çalıştır cam filmi #1

“Tek çalıştıran camdaki filmdir”

Akseki’den Manavgat’a geldiğini söyleyenler Erdoğan Kurtel’in sözleri ve trafik polisleriyle olan diyaloğu ise birden çok şaşırttı. Kurtel, “Manavgat’tan geçiyordum, beni burada durdurdular. 15 yıldır araç garantisi. Ehliyetim hiç olmadı. Bugüne kadar trafik tarafından hiç durdurulmadım ve ceza yemedim. İlk kez durduruldum. Bunun tek sorumlusu camdaki filmdir. Bu işte ne benim ne de polis ağabeylerinin hiçbir suçu yok. Tek çalıştırma camdaki filmdir.” dedi.

Antalya da takıp ceza yiyen adam: Tek çalıştır cam filmi #2

“Çakarı üzüm bağına gelen domuzları kovmak için anlam”

Otomobilde bulunan çakar ve silah kılıfı için ise “Benim Akseki Fersin’de üzüm bağım var. Çakarı üzüm bağına gelen domuzları kovmak için anlamlandırın. Silah kılıfını ise ileride alacağı silahları ortaya koymak için satın almak. Dediğim gibi bu işte tek çalıştır filmdir.” diye konuştu.

Antalya da takılıp ceza yiyen adam: Tek çalıştırılan cam filmi #3

Polis şaşkınlığını gizleyemedi

Kurtel’in bu sözlerine karşılık bir polis memuru ise “Bir şey kullanmıyorsun dimi sen? Yazdıklarını kafan yerine yani” diyerek yaşadığı şaşkınlığı gizleyemedi. Olay yerine çağrılan polis ekibine teslim edilen araç sürücüsü, polis karakolundaki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan Kurtel’in sözleri ve polis ile olan diyalogları, 2020 yılında alkollüyken trafik kazasına karışan ve ‘zavadak’ sözleriyle bir anda ülkeye girmeyene yerleşen Bekir Varol’u akıllara getirdi.

Antalya da takılıp ceza yiyen adam: Tek çalıştırılan cam filmi #4

Leave a Comment