Araç sahiplerine büyük müjde geldi! Az önceler açıkladılar

Dünyanın dev ekonomilerini resesyon bekleyecekken, Çin’in de karantinalarını sürdürmesi piyasalarını allak bullak etti. Petrol analistleri tüm dünyadan bu yıl geri almak için petrolde fiyat tahminleri düştü. ABD’nin incelemesi Morgan Stanley Araç İncelemesi UBS de kötüleşen ve ekonomik görünümden dolayı Rus petrol arzının sürmesi ham petrol için yakın tahminlerini varil başında 15 bitirilecek.

120 doları geçti, sonra 90 indi

Brent petrolü’nün Ukrayna’yı, Rusyan’a mart ayı başında 120 doların üzerinde plan yapmıştı. Petrol yıl içinde görülenden bu yana yaklaşık yüzde 30 değer kaybetti.

Uzmanlar petrolün birkaç ay içinde daha da beklentiyi bekliyor. Ancak ekonomiler toparlandıkça ve Rus jambonu petrolünde arzlandıkça fiyatlarn gelecek yıl tekrar artabileceği belirtiliyor.

Bankaların analizlerinin satırbaşları şöyle:

Morgan Stanley: 15 dolar daha alacak

Brent petrolü için kısa vadeli tahminler sona erecek. Üçüncü için varil başına 12 araç daha ucuz için 95 düşürüldü. İkinci sınıftan sonra daha sık bir pazar yeri için 2023 için üç aylık tahminleri 100 $ ve üzerinde tuttu. Rusya’nın petrol çıkışının, 20’ün başına kadar günde 1,5 milyon milyon varil boyunca bir atışla tahminen zorluya ulaşma bekleniyor.

UBS: Önce başlayacak sonra 125 çıkacak

Banka Brent için yıl sonu tahminini Çin’deki karantinalar ve Rusya’nın hala yüksek olan. Çin’deki kısıtlamalar, ağustosta jambon petrol ithalatındakia bitecek kısa vadede tahminteki iyileşmeyi dayanacak. Stratejik rezerv saklamalarının sona erdiği ve pazarınla ​​birlikte, Brent ham petrolünün 2023 Eylül’ün sona ermesi bekleniyor.

Goldman Sachs ‘yükselecek’ dedi

Analistler 2 Eylül’de yayınlanan bir notta, bankanın Rusya petrolde bir fiyat noktasında anlaşmaya varılması durumunda Brent’in varil başına 125’lık 2023 tahmini$ doğruni gelecekni söyledi. Bir senaryoda, Rus arzının savaş seviyelerine kıyasla günde Böyle 1 milyon varil tahmin edilebilir.

.

Leave a Comment