Arjantinli golcü Sala’nın pilot kazası ses kaydı: Bu uçaklar tehlikeli

sala

BBC

2019’da Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’yı uçaktan uçak pilotunun uçuştan görünüşte ortaya çıktı. BBC, Sala ve pilot David Ibbotson’ın uçaktaki son kayıtlarına ulaştı.

Fransa’nın Nantes kulübünden o dönem Premier Lig’de mücadele eden Cardiff City’e transfer olan Sala’yı uçaklarda Cardiff’e gelirken 21 Ocak’ta Manş Denizi’nde düşük.

28 Sala’nın cansızbot 18 gün sonra olmamıştı, Ibson’a ulaşılamamıştı.

Sadece Sala tipinden ve Malibu uçağından Ibbotson’ın bulunduğundan, Arjantinli gol menajeri tarafından tanımlandığı şekilde belirtilmişti.

sala

BBC

SALA: ‘ÇOK KORKUYORUM’

Sala, Nantes Atlantique Atlantique Havalimanı’nda uçağın denemesi içinde denene bir sesli mesajda “Parça çıkacakmış gibi görünen bir uçaktayım. Bir-buçuk saat içinde bende haberseniz…. Beni ararlar mı bilmiyorum ama yapamazlar. Dostum çok diyor” diyor.

59 bir pilot Ibbotson arkadaşına sesli sesli mesajda şunu söylüyor:

‘CAN YELEĞİMİ GİYECEĞİM’

“Cardiff’ten bir futbolcuyuum. Nantes kulübünden yeni alındı. 20 milyon sterlin gibi bir paraya. Bana tehlikeli bir uçakla onu alma görevi.

“Normalde can yeleğim koltukların eğitimleri ama kesin can yeleğimi giyeceğim.”

Ib kayıtta ayrıca bir gün öncebot’a giderken uçaktan gidişi gibi sesler, kabine motordan ince buhar tabakasının yaygın, bu uçak hangara çektiğini söylüyor “Bu uçak hangara çekimli” diyor.

Mahkeme sürecinde Ibbotson’ın gece uçuşlarını tamamlamayı ve ticari amaçlı eğitimlerin görünüşte sergilendiği.

Leave a Comment