Asgari ücretle ilgili patronlardan mesaj! İki basamaklı basamaklı güreşler yapıldı

Gelir vergisi dilimlerinin 5-6 sene içinde asgari ücret kadar yükseltilmediğine dikkat çeken Avdagiç, şöyle devam etti:

“Net-brüt makası çalışan aleyhine bozuldu. Bu kaybı telafi edecek bir vergi dilimlerini ayarlaması lazım. SGK üst limiti bizi çok zorluyor. Sınır 50 bin liraya dayandı. doğru muhafaza edilmelidir.”

ERDEMOĞLU: 10 BİN TL OLMALI

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, asgari ücretten tasarruf doğru bulduklarını belirterek, “Bu dönemde ağırlıklı olarak çalışanların çalıştırma nedeniyle ciddi bir baskı altında.

Asgari ücretinin hiçbir dönemde 500 doların altına düşmemesi gerektiğini anlatan Erdemoğlu, “500 doları baz gezegende şu anki dolara göre asgari ücretin minimum 9 bin TL olması gerekiyor. Rakamlarla destekliyoruz” diye konuştu. Kendi grup işletmelerinden asgari ücretle çalışanın olmadığını anlatan Erdemoğlu, “Bizde bu oran zaten hep daha yukarıda oldu. Yeni zam sonrasında da üstünde veririz” ifadesini kullandı.

“ENFLASYON DURSUN”

Enflasyonun çok ciddi bir sorun haline geldiği söylenen sendikalar, asgari ücrete yapılan zammın diğer ürünlere gelen zamlar nedeniyle eridiğine dikkat çekiyor. Sendikalar, istihdamun durdurulması halinde asgari ücrette 8.500-9.000 rakamlarının kabul ediliyor seviyesini aktarıyor.

Leave a Comment