Aşırı askeri güç kullanmaktan kaçınmak

DUVAR – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Türkiye’yi Suriye’de ‘aşırı askeri güç’ kullanmaktan kaçınmaya ve itidal sesler çağırdı. Rus haber ajansı RIA’nın aktardığına göre Moskova yönetimi, Türkiye’nin ‘Kürt sorununa barışçıl bir çözüm araması gerektiğini’ bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hava harekatı konusunda Ankara’nın kendilerine ait bir bilgi verdiğini söyleyen Lavrentyev, “Türk arkadaşlarımıza, Suriye’nin sadece kuzey ve kuzeydoğu bölgeleri değil, tüm topraklarda güvencenin yükselmelerini önlemek için belirli bir itidal göstermeleri yayında bulunuyoruz” kullandı.

ERDOĞAN ‘BİDEN DA PUTİN DE BİLİYOR’ DEMİŞTİ

Katar ziyareti dönüşü basın mensuplarının açıklamalarında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bu operasyonla ilgili ne Sayın Biden’la ne Sayın Putin’le herhangi bir görüşme yapmamış olmamız. biliyordu” demişti. Erdoğan, şöyle konuşmuştu:

“Nitekim bu olayda da olduğu gibi, her zaman söylüyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz… Türkiye’nin güvenlik teşkilatı, bizim icazetli çalışmıyoruz. ihtiyacımız var. bütün Suriye’deki terör bölgeleri maalesef bu Amerika’ya göndermiştir.Bu sayın Obama döneminden gelmiş, sayın Trump döneminde sürmüş, sayın Biden döneminde de devam etmektedir.” (DIŞ HABERLER)

Leave a Comment