Avrupa’da doğal gaz alarmı… İsveç kiliseleri kapatmaya hazırlanıyorken

oluşturulma Tarihi: Eylül 22, 2022 09:36

Doğal gaz alımlarında, Rusya’ya bağlı olan Avrupa kampına hazırlanıyor. Bu biri olan İsveç’teki özenyi kimlikleri hazırlamaya hazırlanıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya’ Ukrayna’ya enerji krizi’ni derinden etkilemeye devam ediyor.

Kremlin, Rusya’nın Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden Avrupa’ya gaz arzının devam edeceğinden tam olarak devam edeceklerini duyuracağınları konuşulacak.

Avrupa Stratejisi ve Rusya’nın genel gaz kesmesi sona ermeden önce serta hazırlanıyor.

Bu pek çok çok Avrupa ülkesinde bir yandan Rusgazına bir yandan da tasarruf etmek için tartışıyor.

Sputnik International’da yer alan habere göre, bu kullanıcı biri olan şehirler, enerji maliyetleri aşağı çekmeden kendini kiliseleri kapatmaya başladı.

İsveç Kilisesi’nin mirasının mirasının baskanı Markus Dahlberg, Dagens Nyheter gazetesine verdiği demeçte bu tür yaşam İsveç’in içinde, özellikle de enerjinin en yüksek olduğu güneyde tartışıldığını söyledi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dahlberg, gazeteye içerik şu ifadelere yer verdi;

‘Kırsal alanda bulunan yerlerde var. Bu kiliseler daha küçük cemaatlere sahip. Bu da onlar ısıtıcı için onlara bir yükn bineceği geliyor.’

Lund piskoposluğundan 540 kilisesinden 150’sini açıklayacak olan bu kutlama için bu kış törenini planlayabileceğini açıklayacak.

Rus enerji şirketi Gazprom ürünü tedarik ettiği doğal Gaz için ile kabul edilmeyen GasTer’ya doğal gazdan üründen satın alınacağını bildirmişti.

GasTer Rublesi ödemeleri ile ilgili ürünle, Gazprom’un Rus gazı için öngördüğü gibi para ödemenin yerine getirilmeyecekti.

Gazprom daha önce ruble ile ödeme yapmayı reddeden Finlandiya’ya da doğal gaz arzını kesmişti.

LİSTEDE HANGİ ÜLKELER VAR?

Putin’in imzaladığı kararname ile ‘dost olmayan ülkeler’ listesi haftalarda resmiyet kazanmıştı.

Rusya’da yayının listede ABD, tüm AB yer aldı.

Ukrayna, Karadağ, İsviçre, Arnavutluk, Andorra, İzlanda, Liechtenstein, Monaco, Norveç, San Marino, Kuzey Makedonya’nın yanı Japonya, Güney Kore, Avustralya, Mikronezya, Yeni Zelanda, Singapurde ve söz konusu liste yer aldı.

.

Leave a Comment