Avrupa’nın ne kadar doğal gazı kaldı? Ülke ülkeler açıkladı

class=”medyanet-inline-adv”>

İngiltere’de 95 doluluk doluluk üzerinde sahipken 2021 yılında Avrupa Birliği, ABD’den en yüksek alımını yaptı. Öte ABD’nin 2021 yılı gaz tüm zamanların büyük defterinden taşınan ve Ukrayna- Rusya’dan sonra Katar ülkesi en iyi gaz (LNG) oldu.

YÜZDE 90’IN ÜZERİNE ÇIKAN İLK 5

Avrupa Gaz Altyapısı (GIE) göre göre 21 Eylül Avrupa Birliği ülkelerinin doğal olarak gaz stoku ortalama 86.67’ye ulaşıyor. Avrupa Birliği Komisyonu 23 Mart’ta yeni düzenleme yapma birlik ülkelerinin eğitim depolarındaki gaz stokunu 1’e kadar yüzde 80’in satın almayı almıştı. 21 Eylül’de Polonya’ya ulaştırmak için yüzde 100, yüzde 98.1, Fransa 95.9 ve yüzde 94.85 doluluk reklam.

class=”medyanet-inline-adv”>

UKRAYNA GAZ STOKU: 29.41

AB’den stok İngiltere’nin Brexit sonrası gazının yüzde 95.52 olduğu ifade edildi. Gaz stokları yüzde 80’in altında kalan sanayi ise Avusturya, Bulgaristan, Macaristan ve Letonya. Ukrayna’nın doğal gaz stoku ise yüzde 29.41 olarak açıklandı.

ABD 2021’DE REKOR SEVİYEDE GAZ İHRAÇ ETTİ

ABD Enerji Bilgi sistemi proje kapsamında, ABD 2000 kadar projeyle küçük hacimlerde ve boru hattı tüneli ve Kanada’ya gaz projelerinden 2000’den itibaren gaz kullanım olarak artırıldı. ABD, 2021 yılı rekoru 41 deniz manzarasını anlattı. Avrupa Komisyonu tarafından 10 Ocak 2022 gözden geçirme AB-ABD Gaz İhracatı raporuna göre; AB enerji arzını çeşitlendirmek ve daha geniş hale getirmek için ABD’den daha fazla sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithal etti. Raporda “Veriler, 2021’de AB’ye yapılan LNG’ye girişin en yüksek hacmi kaydettiği ve ödülü 12 milyar Euro ile 22 milyar metreküpe ulaştığını” ifadelerine yer verildi.

PAZAR ÖNGÖRÜLERİ

AB raporunda küresel ölçekten özetlenen gazın eğitimin kapsamlı bir şekilde kapsamlı bir şekilde vurgulanmasıyla ilgili olarak. Buna göre, Avrupa’ya sıvılaştırılmış doğal gaz incelemesinin 2040 kadar 2016 seviyelerine göre yaklaşık olarak 20 olarak tahmin edildiğini ifade ediliyor. Raporda; ABD’nin dünyanın en ‘üreticisi’ büyük, AB’nin ise ABD’nin arkasından dünyanın en gaz ‘tüketicisi’ düşüncesini çizildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD VE AVUSTRALYA YENİ GAZ ÜRETİM TESİSLERİNİ AÇACAK

AB Komisyonu tarafından onaylanmıştır, Katar’dan en büyük LNG’dir vurgulanmıştır. Diğer büyük Avustralya, ABD, olacaktır, Rusya ve Endonezya bulunmaktadır. Gelecek birkaç yıl içinde ABD ve Avustralya yeni tesislerini sokarak gaz tedarikini büyütün altıydı.

.

Leave a Comment