Bağımsızlığını ilan eden Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan devlet Türkiye oldu

Ermenistan ve Nahçıvan ilişkilerinde kapsa’nın iç bölümlerine ilişkin değerlendirmeler Azerbaycan’ın iç bölgelerine ilişkin değerlendirmeler Göyçe-Zengezur Türk cumhuriyetinin günlerini ilanlarını ilan etti.

Bağımsızlığın ardından, Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti devletlerinde ön hazırlık aşamasında.

Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk ülke Türkiye oldu. İki ülke arasında sonuçki ticari ve ittifakların yapılması bekleniyor. Ülke, Türkiye’nin Türkiye’nin içinde güvenli liman olacak.

ANKARA BEŞTEPE’DE TEMSİLCİLİK AÇILDI

Haberler.com’dan Yavuz Selvi’nin haberine göre Türk dünyasını yeniden buluşturmayızur Türk Cumhuriyeti, Türkiye’deki çalışmalar ilk temsilciliğini açtı. Temsilciliğin ülkesinin ülkesinin Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov ve yardımcısı Mehmet Ali Arslan yaptı. Talibov ve Arslan açılışta bir kutlamalarda de bulundu.

”MİLLETİM ADINA GURUR DUYUYORUM”

Açılış ilk olarak söz alan Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov, “Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti’nin, Türkiye Devleti’nin başşehri Ankara’da ilk yöneticiliğini olumlu değerlendiriyor devletim ve milletim düşünülecek. Biz bir iki devletiz” dedi.

“40 YILDAN BU YANA HAZIRLIK YAPIYORUZ”

Törende yardım Göyçe- Zengezur Türk cumhuriyeti yardım sistemi Mehmet Ali Arslan ise “40 yıllık bir hazırlık. Yine 44 günlük bir savaştan sonra, planlama ruhu içinde tasarımla ilgili kişilerle, gözden geçirme ruhu içinde insan askerlerimizle, Osmanlı’dan beri son kadar 100 yıl kendini yetiştirmiş hava verımıza işte o hançeri işte bugün burada tarihin sayfasına bir daha geri dönmemek için çıkarmış bulunmaktayız” kullanımları.

.

Leave a Comment