Bakan Bilgin’den EYT ve asgari eğitim…

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Bakan Bilgin’in açıklamalarından satır başları:

Tüm çalışanları toplamak olarak protokole göndermek için bir ekip göndermek istiyorum. Biz kamu işverenine bağlı değil, o protokol bizi bağlamaz düşünmek saçma sapan bir düşüncedir. Bizim ürünlerimizin bir tasarımla vardığı çerçeve hazırlıklarıdır.

“ARALIK AYINDA YENİDEN ASGARİ ÜCRETİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Önümüzdeki Aralıklar yeniden doldurulacaktır. Enflasyonun tahribatını değerlendirerek kararımızı açıklayacağız. 3600 düzenlemesiyle yaklaşık 6 milyon çalışanın oyunu düzenleyecek dini bir reforma imza attık.

EYT AÇIKLAMASI: ÇÖZÜM AŞAMASINA GELDİK

EYT sigortası ile ilgili bir sorun, yaş bir problemdi. Emeklilik yaşının yükseltilmesiyle ilgili problemdi, çözüme kavuşmana kavuşacak. Hedefleyeceğimizi tamamlayacağımızda kamuoyuyla paylaşılacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KAPSAM DIŞI KALAN 90 BİN CİVARINDAKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLE İLGİLİ ÇALIŞMA TAMAM”

696 ile ilgili çalışan var, onunla kolay kolay. Hazırlıkları tamamlanmış, 90 bin dışında kalmış. kamuya, kadrolu olarak size yönelik çalışmalar tamamlandı. Onun yerine sokulacağının haberini vermek isterim. Türkiye’nin yaşadığı şehirlerin altında ama aynı zamanda Türkiye için çok önemli bir atılım.

Bizim toplu sözleşmelerle bütün sendikacıların bize bir şey var: Toplu sözleşmede elden sevkiyatı kadar elde etmek istiyoruz. Bu haklı bir taleptir. Maliye ve Ekonomi Bakanı’yla görüşmeler var. Vergideki oynaklığın olmazsa olmazı, bu konuyla ilgili Beyle ile görüştüm.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL

Sözleşmeli personel meselesi, basında yer aldı. O doğru, Bakanlar Kurulu’nda gelmeden değil. Hazırlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızlaız.

Çıkacak makara enflasyon nedir, ona göre değerlendireceğiz. Aralık ayında görünen tabloya göre değerlendirmeyi düşünün.

class=”medyanet-inline-adv”>

bir orandık, toplu sözleşmede elde edilen ücretin yıl sonuna kadar hazırlıklı olacak. Daha da önemli bir krizde sabitlenmesi.

Bana sık sık soruluyor. Ben Bağ-Kur’lu şu kadar maaş alıyor ama benimle çalışan işçi daha fazla maaş alıyor. Farklı primler ödendiği için oluyor.

.

Leave a Comment