Bakan Koca lider ilk ve tek ülke olacağını söyledi müjdeyi duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aile diş hekimliği uygulamasıyla ilgili olacağı, “Dünyada ilk kez olan aile diş hekimliği kullanımını yaygınlaştırıyoruz. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini en kapsayıcı şekilde konuşacak ilk ve tek ülke olacak.” dedi.

abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Bütçe Sunumu’nda açıklamalarında bulundu. Çocuk yetiştirme konuşmasında aile diş hekimliği uygulamasıyla ilgili önemli mesajlar veren Koca, “Dünyada ilk kez olan aile diş hekimliği kullanımını yaygınlaştırıyoruz.” kullanım kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle;

Sağlık çalışanlarımızın sayısı, 777 bini Bakanlığımız bünyesinde olmak üzere 1 milyon 359 bine ulaşmış durumda. Buna rağmen, yeni insan kaynağına sahip olmak var. Sağlıkta Beyaz Reform kapsamında almayı planladığımız 85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlanacak. Beyaz reformun hayatıyla birlikte kamuya dönüşte bir sahne olmuştur.

Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini en kapsayıcı şekilde koku ilk ve tek ülke olarak alacağız. Sağlıklı nesiller için, normal doğumu özendirmek üzere her gebeye bir ebe tahsisi için hazırlıklarını yapıyoruz. ÇÖZGEM’i ilde açıyoruz.

Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi’nin inşasını anlatıyor. Merkez faaliyete ateşleme sonra aşı ve biyoteknolojik ürün özellikleri daha da hızlanacaktır. Bağışıklama programımızdaki aşıların yüzde 86’sı Hıfzıssıhha’da üretilecek. Aşı ve Biyoteknolojik ürünleri üretmek üzere Hıfzıssıhhayı yeniden inşa ediyoruz.

Önümüzdeki yıl 45’i hastane olmak üzere 177’ye yatırım yapılması planlanmıştır. Sağlıklı nesiller için, normal doğumu özendirmek üzere her gebeye bir ebe tahsisi için hazırlıklarını yapıyoruz.

“Dünyada ilk ve tek ülke olacak”

Türkiye Yüzyılı’nda tesisi sağlık ağının merkezi haline getirmek istiyoruz. Bölgemizde örnek ülke konumundayız. Küresel markalaşma hareketini başlatıyoruz. Uzaktan sağlık hizmeti ile sağlık hizmetlerinde yeni bir döneme geçiyoruz. Devletin şefkat ve merhamet elini büyüklerimiz için muhafaza ediyoruz 85 yaş üzeri tüm büyüklerimizi kendilerinden sorumlu olacak bir hekime emanet ediyoruz. Dünyada ilk kez olan aile diş hekimliği kullanımını yaygınlaştırıyoruz. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini en kapsayıcı şekilde koku ilk ve tek ülke olarak alacağız. Sağlıklı nesiller için, normal doğumu özendirmek üzere her gebeye bir ebe tahsisi için hazırlıklarını yapıyoruz. ÇÖZGEM’i ilde açıyoruz.

.

Leave a Comment