BAKAN ÖZER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAKAN ÖZER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir mesaj yayımladı. Bakan Özer mesajında ​​şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu günün gününde, yarınlarımız olan liderliği azimle geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle sonaum.

Öğretmenler, bir milletin müreffeh bir toplum olması yolunda en çok emek sarf eden ve nihai öğrenme yolculuğunda ona rehberlik ederek medeniyetlerin inşasında aslı olarak üstlenen yol göstericilerdir. Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene gördüğü saygının en büyük nişanıdır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Millî eğitimimizin gereksinimleri ve aziz milletimizin değerleri istikametinde yarınlarımızın teminatı olan vatan evlatlarını istikbale hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmalar yürekten sevgim.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak insani değerler merkeze alan, fırsatlara dayanan ve öğretmenin güdümlü sürekli kılan bakış açımızla öğretimi “Türkiye Yüzyılı”na bir omuz omuza hazırlayacağız.

Toplantının onun bir bölümünde fedakarca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamalarım. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyorum.”

.

Leave a Comment