“Bekleyelim, görelim!” Fatih Terim’den başkanlık maçı, Galatasaray, Dünya Kupası ve Lionel Messi…

geçen sezona galatasaray ile başlayan ancak önceki başkan Burak Elmas ile yaşananların yürütülmesi görevinden yararlanılması Fatih Terimaçıklamalarıyla suskunluğunu bozdu.

Sarı-kırmızılı takımın ardından birçok kulüple adı anılsa da herhangi bir ekibe imza atmayan giysi teknik direktör, Galatasaraylı taraftarları heyecanlandıran ifadeler kullandı.

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Fatih Terim‘in açıklamaları sosyal toplantılarda propaganda sinyali olarak algılandı.

İşte Terim’in GQ röportajından bir çıkanlar…

“Büyük bir Lionel Messi meraklıyım. Benim için bir de Messiiki de Messiüç de Messi…”

Cezayı kestikten sonra, hala da hiçbir maçı kaçırmamaya özen gösteriyorum. Hatta şu sıralar daha fazla; çünkü artık son yıllar. Messi’nin 2014 yılında finalde kaçırdığı kupayı kazanmasını ve kendi ifadesiyle oğlu Dünya Kupası organizasyonda şampiyon olmasını dilerim.”

“Yaptığınız espriyi hemen anlayan, sizinle aynı dili konuşan, zamanında seninle aynı şeyi sevinip, üzülen insanlarla aynı masada olmak isterim.”

“Gömleğimin renginden, yakasının duruşuna kadar… Tesadüf diye düşünmeyin. Bir de beyaz gömlek giyersem, dikkat edilmesi gerekenler olabilir.” (Gülerek)

“2011-12 döneminde galatasaray‘a döndükten sonra, kulübümle birlikte ilk iki senede iki şampiyonluk kazandı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde güzel bir serüvenimiz oldu, çeyrek final oynadık. Bazen düşünürüm, belki VAR olsa da, o sezon yarı finalden çıkmadık. Kim bilir!”

Futbolcu, kaptan, hoca, baba, dede, imparator Fatih Terim… Sıralamada geleceğimiz yeni hikayenizin ilk cümlesi nedir?

“Herkesin kendi adına bir tahmin olabilir ama bekleyelim ve görelim…”

“Hiç değişmedim ben. Doğduğum andan itibaren beni ben yapan tüm yaşamımla yaşantımı sürdürdüm. Ama döndüm, hem de çok. İnsanlar dönüşmekten hiç korkmamalı, hatta bunun üzerine gitmeli.”

“Eskiden ‘hayır, o isim şu camianın sembolü’ dediğimiz kullanıcılar hızlı bir şekilde yer değiştirdiği bir futbol dünyasındayız. Artık gündemler çok hızlı mevsimlerken hafızalar daha çabuk siliniyor. Ve bazı ceketler de anlamlı insanlara büyük geliyor.”

“Ben Galatasaraylılığı en iyilerden öğrendim. O yüzden onların galatasaray‘a bakış açıları, kulüp sahiplenişleri bana örnek oldu. Sanırım onlar gibi hareket etmem de çok normal.”

“Ben futbol aşığım”

“Çok futbol insanından duydunuzdur, ‘eve gelince futboldan konuşmam, kendi maçlarım dışında hiç maç izlemem, futbolu düşünmem ve zihnimi rahatlatırım.’ diyen. Ben zihinsel rahatlamamı hayal kurarak, bu hayale ulaşmak için kendimi programlayarak yaşarım. Ben futbola aşığım, tüm gün futbol izledikten sonra bile gecenin bir yarısı bir televizyon kanalında futbol maçına denk geldiğim, dünyanın en mutlu insanıyım. O bedeni zihnimi de bedenimi de futbolla besliyorum ve onu rahatlatıyorum.”

Leave a Comment