“Ben bu işte yokum” dedi… ‘Kaygısız’ Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı!

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyanın en ünlü ve zengin ailelerinden birinin üyesi olarak dünyaya geldiğinde kimse bir gün onun ABD siyasetinde rol oynayacağını düşünmemiştir herhalde. Zaten onun siyasete soyunmasına sebep olan babası Donald Trump’ın da bir gün ABD Başkanı olacağı düşünülmüyordu. Oysa hayat, para, büyüme ve skandallarla anılan bu aileyi bir anda dünyanın merkezinde, en önemli konumlardan kişinin sahibi olarak görecek; Ailelerin tüm bireylerini dünya çapında her gün konuşulan figürlere dönüşecekti.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

ŞİMARIK ZENGİN KIZDAN BEYAZ SARAY DANIŞMANLIĞINA UZANAN YOL

Donald Trump’ın ikinci çocuğu olan Ivanka, zenginlik içinde geçen pırıltılı bina, babasının 2017 yılında ABD Başkanlığına gelmesiyle birlikte, siyasetçilik payesini de eklemişti. 2009 yılında evlendiği Jared Kushner’la birlikte Trump’ın başkanlığına destek veren Ivanka bir Beyaz Saray başdanışmanı olmuş; ABD yönetici söz sahibi olan babanın arkasında, çoğu zaman da yanında poz vererek onun en büyük destekçi haline geldi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Şimdilerde ise basın ondan ‘kaygısız’ Ivanka diye geçiyor. Donald Trump’ın tüm soruşturmaya destek vermesine ve başarısız görülmesine rağmen ABD Başkanlığına yeniden adaylığını koymasıyla birlikte gözlerin çevrildiği en büyükçisi olan kızı, kimsenin beklemediği açıklamalar yaparak dünyayı şaşkına çeviriyor.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

Ivanka ve Jared sadece ABD değil dünya siyasetinde de etkin oldular

ŞOKE EDEN KARARINI SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI

Takvimler 16 Kasım’ı Sergisinde Dünya’yı yeniden ABD Başkanlığı yarışında yer alacağı izlenimleri Donald Trump, 2024 seçimlerinde en büyük yardımcısından mahrum kalacak: Ivanka Trump artık babasının yanında siyasetçi olarak yer almayacağını, ona olan desteğini sadece bir aile üyesi olarak açıkladı. Ivanka Trump, Trump’ın adaylığını açıkladığı gece sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak 2016’da kocası Kushner’la, babasının seçim kampanyasında görev alarak kariyerini noktalıyordu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Babamı her zaman sevip destekleyeceğim ancak bundan sonra bunu siyasi arenanın dışında alacağız” sığınması Ivanka. “Küçük yaştaki çocuklarma ve onların çevresinde kurduğumuz aileye sahip olmak istiyorum.” diyen başarılı iş kadını, kendisine ve babasına destek verenlere teşekkür etmeyi de unutmuyordu. Ve paylaşımını “Babamın yönetimini başardığımız şeylerle her zaman gurur duyacağım.” söyleyerek noktalıyordu.

Babasının önceki aylarda FBI ajanları tarafından baskına uğrayan malikanesi Mar-a-Lago’nun da bulunduğu Palm Beach, Florida’ya taşınan Ivanka ve ailesi artık sık sık davetlere gelirken, aile boyu eğlenirken ve sahillerde poz sergilerken. Küçük kız kardeşi Tiffany’nin düğününde zarif mavi tuvaletiyle boykten gösterdi ve hemen sonra siyaseti bırakmaya yönelik bir fotoğraf skandalına imza atarak Ivanka’nın hemen ardından gün ortaya çıkan fotoğraflarıyla çok konuşuldu.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

class=”medyanet-inline-adv”>

Ivanka Trump, düğün boyunca sosyal medya paylaşımları yaptı. Törende gelin Tiffany’nin nedimesi olan Ivanka Trump, sosyal ortamlarda düğün gecesi ağırlıklı olarak toplu bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafsa düğünün yaptırımlarını önlemek büyük bir skandala yol açacaktı. Ivanka, ağabeyi Donald Trump JR’ın nişanlısı Kimberly Guilfoyle’lu fotoğraftan kesmiş ve yokmuş. Yaptığı şey anlaşılınca pişman olan görümce Ivanka fotoğrafı bir kez daha, bu kez içinde Kimberly de varken yeniden paylaşıldı ancak kimse bu ‘numarayı’ yemeyecekti…

O ARTIK HEP SÖRF, EĞLENCE FALAN…

Ivanka Trump, yeni keşfettiği ‘boş zamanını’ gerçekten çok iyi değerlendiriyor yorumlarına yol açan fotoğraflarda Florida’nın gözde tatil beldesi Miami’de bulunan Ivanka siyah mayosu ve mayosuna banyosu yapan aynı renkteki can yeleği ve şapkasıyla dünya umurunda sörf yapmadan gezinmek. 41 yaşındaki Ivanka, sörf teknesinden inip karaya geri dönerken de siyah bir mini elbise giymiş ve siyah güneş gözlüklerini takmıştı.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

Ivanka Beyaz Saray Başdanışmanı olduğu dönemde yaşayamadığı bu rahatlama ve keyfi artık sonsuza kadar bir parçası haline getirmeyenin sinyalini veriyordu adeta.class=”medyanet-inline-adv”>

Ivanka’nın siyaseti bırakıldığı kararıunca aileye yakın kaynaklar, Trump’ın kızının, ana başkanlığı sırasında siyasi ilgi odağı olarak hükmetme süresi boyunca gölgede bırakılıyor. Hepsi “Ivanka tüm eleştirilerden ve tehditlerden nefret ediyor ve birçok arkadaşının onu sırt çevirmesinden mutsuzdu” izlenimini paylaşırken bu görünümü ailesi için çok kötü kötü şöhret kararını belirtiyordu. Genel olarak fısıltı gazetesine göre Ivanka’nın kendisi ve Jared’in Beyaz Saray’da ücretsiz başkanlık hizmetleri olarak yürüttüğü kısa süre boyunca hiç arkadaş edinemediği, hatta var olan arkadaşlarının bile kaybettikleri gerçeği gün gibi ortadaydı.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

Basın ona artık ‘Kaygısız Ivanka’ diyorclass=”medyanet-inline-adv”>

SİYASET ONU ÇOK MUTSUZ ETMİŞ

Hal böyle olunca Ivanka ve Jared, Ocak 2021’de üç çocuğu Arabella, 11, Joseph, 9 ve Theodore, 6 ile birlikte Washington, DC’yi terk ettiler. Tam da 6 Ocak’ta gerçekleşti ve ABD’de en büyük kara lekelerinden biri olarak kabul edilen kanlı Kongre baskınından sonra… Aile artık bu kötü olayla anılmak istemiyor ve hemen kendilerini Miami’de bir ev kiralayarak başkentten adeta kaçmışlardı.

Oysa ABD basınında yer alan haberler 76 yaşındaki Donald Trump’ın küçük kızı Tiffany’nin düğününde Ivanka ve Jared’a sahnenin önüne yer vererek, onları yanına yer almaya ikna etmek isteniyordu. Eski başkan, yeni çerçeveyiken kızı ve damadından ‘birleşik cephe’ talebinde bulunuyordu. Ama Ivanka bu blöfü görecek ve babasına açıkça ve tüm dünyanın gözlerinin önünü hayır diyecekti.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

Trump ailesinin tüm üyeleri Ivana Trump’ın cenazesinde bir araya geldi

BABASİ HÂLÂ UMUTLU AMA…

Bu arada Trump, söylentilere göre büyük kızını 2024 kampanyasına ikna etme umudunu muhafaza ediyor, ancak bir kaynağa göre Ivanka durumuna oldukça kayıtsız ve yerinden kımıldamıyor… Oysa damadı Jared Kushner, Trump’ın kampanya duyurusu için arka fondaki kalabalık aile üyeleri ve destekçileri arasında yer alıyor siyasete devam mesajı yaşamını yitirdi.

Bu ani kararının hemen ardından Ivanka Trump’ın ailesinin diğer kadın kıyafetleriyle olan ilişkisine bakmış durumda. Babasının Marla Maples’dan olan kızı Tiffany Trump’ın krallık düğününde nedime olarak erkek gösteren ve küçük kız kardeşine övgüler düzeni Ivanka’nın geçmişi ve annesi Ivana Trump’ın yakın zamanda gerçekleştiği ani ölümünün ardından hakkında çıkan anlatılar yeniden konuşulmaya başlandı.

“Ben bu işte yokum” dedi… 'Kaygısız' Ivanka babasını yüzüstü bırakıp kendini sahillere attı

GÖZLER ŞİMDİ SERVET KAVGASINA MI ÇEVRİLECEK?

Üvey kız kardeşi Tiffany ile birlikte yaşadıkların ve yakın bir ilişkisi olmayan Ivanka’nın aile servetini korumak ve bu servetten en büyük paya sahip olmak istenen dillerde. Ancak siyasete atıldığı dönemde ne kadar hırslı ve iş bitirici biri olduğunu kanıtlayan Ivanka başka bir plan peşinde olacak ki düğün öncesi ve sonrasında Tiffany’ye övgüler yağdırmaktan ve onun ne kadar harika bir kadından bahsetmekten vazgeçmedi ve herkese küçük kız kardeşini ne kadar sevdiğini kanıtlamaya uğraştı .

Bakalım bu hırsı ve zenginliğini arttırma hedefiniyle takdir Trump’ın en hırslı ferdi, siyasetten arınmış zaferi ne türlü başka yarışlara girerek haber sayfalarına konuk olmaya devam edecek… Bahisler bunun miras kavgası üzerinden yaşanacağını ortaya koyuyor. Bize de bekleyip görmeyi düşüyor.

.

Leave a Comment