Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten Onur Bulut ve transfer açıklaması! Burada olsun dilerim…Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Güneş’in açıklamalarından önenmli notlar…


“Konuşup tartışmak, susmaktan daha iyi. Antalya’da bir tane daha böyle bir toplantı yapacağız. Yarından itibaren oyuncu istendiği zaman da 1 veya 2 oyuncu olarak basının huzurunda konuşmalar olacaktır.”


“ANTRENMANLARDA DA ŞIKTILAR OLDU”


“Antrenmanlarda da sonlar oldu. Bugün sabahki idmanımız kuvvet ve sahada çalışmaydı. Genel bir idman olmayacak. Test olacak. Pazartesi günü iki idmanı da açık tutabilirim. Zaman zaman basılabilir isterse. Hep birlikteyiz. Aynı işi yapıyoruz aslında. Doğru bileşenleri verirse sağlıklı çalışırız. “


“AİLE ORTAMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”


Elimizde olan 4 oyuncumuz Dünya Kupası’nda. . Bu yükü hep birlikte kaldıracağız. Çalıştığım arkadaşlar da buna hazır olmalı.”


“PES ETMEK YOK”


“Takım olmak için bazı kavramları anlamak lazım. Yönetime görev verdi, ben de oyunculara görev vermek. Kafamızın arkasında bir şey varsa geri düşeriz.Benim keyfime göre takımın başarısına göre olmayacak.Oynayacağımız oyun sahiplerinin keyfine göre olsun.Coşkulu bir oyun olacak.Geçmiş oyunlardan daha iyi, doğru, ne yaptıklarını bilen takım olmak istiyoruz.Kesinlikle taviz dışındaz.Basın da Adaletli, çok çalışan bir takım havası yaratmak istiyoruz.Çok ters kırılmalar oldu.Takımın kırılganlık gösterdi.Sorumluluk almaktan imtina ettiler. ön plana çıkaracağız.O zaten sonucu getirir.Getirmezse gücümüz yetmedi deriz.”


“GÜÇ, KUVVET SİKINTISI VAR”


“Takımda bir güç kuvvet lifleri var. Çalışmalarda bulunu da görüyorum. Şu anda uğraştığımız grup sayısı az. Genç takımlardan oyuncular aldı. Kampın ilk döneminde kuvvete dayanıklılık çalışmalarını sürdürdü.”


“SEZON BAŞI GİBİ BİR DÖNEM”


“İlk defa böyle bir Dünya Kupası oldu. Futbol takımları için değil sadece taraftarlar için de geçerli. Yaz döneminde daha uzunmuş gibi hissettiriyor.Gereksiz bir yüklemeyle oyuncuları yormak istemiyoruz.Eksikleri tamamlıyoruz.Kuvvet,uzun zamanda yerine koyulabilir ve sağlanması amaçlanan.bazıları eksik kalabilir.Bunu testte görürüz.Kuvvet ve tüketenlerisak üstüne birçok şey katabiliriz.”


“BİR PARÇALANMA OLACAK”


“Milli maçlar bitecek, hemen maçlar başlayacak. Bu milli maçlardan sonra kalmak isteyen oyuncular olacak. Her milli oyuncu kalmak isteyecek. O nedenle de bir parçalanma olacak.”


“BİZİM İÇİN BİR AVANTAJ VAR”


“Bizim için bir avantaj var. Her gün konuşarak, anlatarak, kontrol aramız daha iyi oluyor. Başta duvar örme, artık yıkılmaya başlıyor, kırılıyor. Oyuncuyu anlamak, kendini anlatmak oldukça başarılı olacak. Taktik insanların bir takım değişiklikleri olacaktır.”

ONUR BULUT: BURADA OLMASINI İSTERİM!
“Elimizde Rosier gibi oyuncu varken sağ bek almayı normal olarak düşünmem. Şu anda bir dalgalanma yaşıyorum. Onur Bulut iyi bir bek. Burada olmasını her zaman isterim.”


“BREZİLYA GİBİ OLMAK BİZE ADIM ATTIRIR”


“Rakibi kovalayan, kovalanan bir takım olmak istiyoruz. Bunları işliyoruz. Kafalar başta karışacak ama sonra oturacaktır. Bugün kullandıkları hocalara, her takımın özelliği eksisi artısı vardır. rakip baskıyla, presle boğabilen bir takım.Bunlar mümkün.Brezilya gibi mükemmel olmasak bile Brezilya gibi olmak bize adım attırır.”


“BİZ BUNLARLA ŞAMPİYON OLDUK”


“Savunmada Serdar sakatlandı Beck çıkardılar, Rhodolfo çıkardılar, Ersan, Tosic, İsmail vardı. Kaleci Tolga’ydı. Biz öğeleri şampiyonduk. Bunlar kötü oyuncular değil. Bugünküler de bunlardan kötü oyuncular değil.”


“VERİM BAŞKA BİR ŞEY”


“Verim başka bir şey. Pepe’yi, Vida’yı aldı. Pepe – Vida varken şampiyon olunmaz mı dediler. Pepe oyuncu ve karakter olarak ayrı bir yerdeydi. ama Beşiktaş bu ikisinden hem verim aldı hem para kazandı.”


“GOMEZ İLE WEGHORST AYNI DEĞİL”


“Gomez ile Weghorst aynı oyuncular değil. Gomez daha hamleli ama Weghorst daha farklı bir oyuncu. Alli ile de bugün konuştum.İngiltere oyuncusuydu, kadroda yok.Çıkış yapabilirsin, pes etme.Sen bana 1. adımda, ben sana 3. adım atacağım.Ben sana bir şeyler vereceğim ama sen alacaksın? Çıkışını düşünmeseydi, milli takıma gitmezdi.Alli daha genç.Gider mi gitmez mi Bilmiyorum ama çalışırsa çok daha fazla değişiklikler.”


“SON KARARI OYUNCU VERİR”


“Bizim bazı oyuncularımız ya geçildi, ya takımda olmayan oyuncular alındı. Tam hazır olmayacağı için de sakatlıklar olabilir. Wout’un kolunda derbi önceki kolunda sakatlık vardı. Bir risk alıyorsunuz orada. Sağlık için fikir verir ama son karar verir. Sakatlıkların nedenini birini, bir olaya bağlamayı doğru bulmam.”


“GEZZAL GİBİ 7-8 OYUNCU OLSA…”


“Ghezzal iyi oyuncu, iyi karakter. Takımda 7-8 tane bu tip lider oyuncu olursa başarılı olursa. Kaptanlık da kendisinde zaten. Olmadığına göre bir evvel kurtarmasını bekliyoruz. Doktorlar şubat başına aramıza katılacağını söylediler.
“TAKIMIN GOL ATMA SORUNU YOK AMA…”


Takımın gol atma sorunu yok. Gol atınca çok gol yedi. Pozisyon vermek çok gol yiyen büyük takım olmaz, olmamalıdır.”


“BÖYLE BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL”


“Çok gol yiyen bir takım olarak zaten başarılı olmak mümkün değil. Sıralamada yukarı takımlara ve aşağı takımlara bakınca bizden daha çok gol yiyen yok.”

“DELE ALLI BÖYLE DEVAM EDERSE…”
“Dele Alli gider mi, gitmez mi Beklemeyeceğim ama çalışmayla çok değişeceğini düşünüyorum. Dibe vurmuş durumdayken çıkış yapabilir. O bana bir adım atarsa, ben ona üç atacağım. Ondan faydalanmalıyız ama bu devam edecek şekilde konuşulacak bir şey yok.”

“EVLADIM KOŞSANA DİYORUM…”
“Oyuncuya ‘Evladım, hadi koşsana.’ Oyuncu da bana ‘Ben senin evladın değilim.’ dedi.Doğru söyledi.Benim orda olacağım,evlendiğimi kanıtlamak değildi.Bunlar olabiliyor.Doğal karşılıyorum.”
“SAVUNMA DA SUÇLU, KALECİ DE SUÇLU”


“Benim stoperim aynen kalsın istemem ama kalıyor. Orada başarılı olacak.


“OYUNCULARIMLA DEVAM EDECEĞİM”


Oyuncularımla yarışa devam edecek. 6 maçlık takımı kaldıranları tutacağım. Dışında kalanları yönetimle konuşarak göndermeye bileşimi. Oyunculara bakıyoruz. Elimizde de oyuncular var. Bakacağız.


“OYUNUN AKICILIĞINI KESMEMEK LAZIM”


Zaman geçirmeyi en üstteyken yapacaksın. Taç atarken o evi vermek, yere yatmak falan ilkel şeyler. Seyirciyi de soğutuyor. Hakemler de bu tip oyunları desteklesin. Hakem buna müdahale edemeyebilir ama gösteremez. İşine geldiğinde kartı kaleciye göstersin. Zaman ilave edilebilir süreye ama oyunun akışını kesmemek lazım.


“UMUDUMUZ DA VAR, GÜCÜMÜZ DE”


Bizim dostumuz da var, gücümüz de. Kimsenin rahatsızlığın. Yarışta geriden geliyoruz. Geriden gelen bir tanesini geçmez diye kural yok. Kışa giriyoruz. Kış daha zor. Bahar gelir, havalar daha güzel olur. Niyetimiz de koku.


“BEN BIRAKINCA QUARESMA GELSİN”


“Dele Alli’ye Quaresma’yı gösterdim. O yaşta öyle çalışması herkese örnektir. Egolu sahiplerine rağmen hep mütevazidir. Büyük katkılar yaptı. ve yeteneği vardır.”


“İZ BİRAKANLAR UNUTULMAZ”


“İz bırakanlar unutulmaz. Beşiktaş’ta Quaresma… İz bıraktı.”


“RONALDO’YU ALAMAYIZ”


“Cristiano Ronaldo’yu şu anda alamayız, yok alamayız. Onu istiyoruz.”


“BURAK YILMAZ İDOLDUR”


“Burak Yılmaz çok güzel örnektir, idoldür. 36 yaşında giderken Lille’i şampiyon yaptı. Türk oyuncu yapıyor yani.”


“BURASI OYUNCU YETİŞTİRME DEĞİL YARIŞMA YERİ”


“Burası oyuncu yetiştirme değil yarışma yeridir. Altyapıdan gelen yarışmak zorundadır. Bunun için transfer de birleştirmek, aşağıya da bakarız.”


“ATIBA, ARADA BİR İHTİYACIMIZI KARŞILAYABİLİR”


Saiss ve Atiba oynadı. Atiba yetebilir. Burada antrenmanda da yetin. Ne kadar, nasıl oynanır uzun vadeli beklemiyoruz. Arada bir muhafazayı karşılayabilir. Atiba da Beşiktaş’ta iz bıraktı.


“SAİS DAHA ÇOK KONUŞMALI”


İyi bir karakter, iyi bir oyuncu. Lider olmasına rağmen daha sessiz. Daha çok konuşmalı. Welinton ondan daha fazla konuşkan.


.

Leave a Comment