Bıçaklandığı sandı kanser çıktı! Sadece 4 gezegen hayatı altüst oldu…

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 12:49

30 yaşındaki genç kadın kocasıyla gittiği bir konserin aralarındaki göğsündeki keskin ağrı ile sarsıldı. İlk kalp krizi geçirdiğini ya da bıçaklandığını düşünen kadın, sadece 4 saat sonra hastanede hiç beklemediği bir teşhis aldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İngiltere’de yaşayan 30 yaşındaki Errin Shaw, İskoçya’nın Glasgow’da düzenlenen müzik festivali TRNSMT’e gitmek biraz eğlenmek kalıyor. Ancak konserin tam ortasında başlayan ağrı sonrası kendini bir anda buldu ve sadece 4 saat sonra kanser kontrolü aldı.

İLK ÖNCE KALP KRİZİ SANDI, SONRA BIÇAKLANDIĞINI DÜŞÜNDÜ

Kocası Graeme ile festivalde sahne alan Snow Patrol müzik odası dinleyen Errin bir göğsünde keskin bir ağrı hissetti.

Korkunç ağrı ile hareket edemeyen duruma gelen kadın, ilk başta kalp krizi geçirmesini, daha sonra da bıçaklandığını yaşayacak. Hatta kocasına geçmek ‘bıçaklandım mı?’ diye sordu.

SADECE 4 SAAT SONRA KANSER TEŞHİSİ ALDI

Graeme annesini aradı ve karısını acilen Glasgow Kraliyet hastanesine götürdü. Hastanede yapılan bir dizi tektik sonrası genç kadının göğsündeki ağrının sebebi belli oldu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Errin ağrıyı hissetmesinden sadece 4 saat sonra tarama sistemi incelemesi nadir bir kanser türü olan ‘Gri Bölge lenfoması’ muayene aldı.

Bıçaklandığı sandı kanser çıktı Sadece 4 geçmişte hayatı altüst oldu...

‘YILBAŞINI GÖREMEZSİN’ DEDİLER

3-4 gün hastanede yatan kadın buradan direkt Beatson Kanser Merkezi’ne gönderildi. 2 hafta boyunca zorlu bir e-poch saklaması alan kadın, sekiz aylık bir süre boyunca bu tedaviyi 5 kez tekrarladı.

Eylül muayenesi kanser muayenesi alan ve doktorların ‘yılbaşını göremezsin’ Söylediği Errin kendini ölüme hazırlanırken Haziran ayında hiç beklemediği bir telefon aldı.Telefonun karşı kişinin yanındaki Beatson hastanesinden bir görüntüsüydi.

Bıçaklandığı sandı kanser çıktı Sadece 4 geçmişte hayatı altüst oldu...

HEMŞİRE BİLE ŞAŞIRDI: SONUÇLARINIZIN TEMİZ OLDUĞUNA İNANAMİYORUZ

“Ne zaman hastaneden bir telefon alsam çantamı toplayım oraya gitmem gerektiğini bilirim” diyen Errin sürpriz karşılama şu sözlerle anlattı;

“Arayan anne Michelle’di. Bana PET sonuçlarının temiz yola çıktığını ve hastalıktan kurtulduğumu belirterek, ‘Size bu haberi vermek için Pazartesi günü randevunuza kadar beklemeyemem. Tam üç kez kontrol etmek zorunda kaldı. Sonuçlarınızın temiz olduğuna inanmıyoruz’ dedi”

Bıçaklandığı sandı kanser çıktı Sadece 4 geçmişte hayatı altüst oldu...

KANSER HASTALARI İÇİN BAĞIŞ TOPLUYOR

class=”medyanet-inline-adv”>

Sayılı günün sonunda düşünürken kanserden kurtulduğunu öğrenen Errin, hayatın kendisine geldiği ikinci şans, peygamber gibi bu insanlara yardım ederek onları düşünmeyi planlıyor.

Hastalıktan kurtulmasının şerefine ‘Gingie Ball’ adlı bir etkinlik organize eden genç kadın kanser başarısı için 5.375 sterlin topladı.

TEK BELİRTİSİ KAŞINTIYDI

Lenfoma (Lenf kanseri) en basit şekilde vücut savunma hücreleri olan lenfositlerin kanserleşerek kontrolsüz organı olarak tanımlanıyor.

Lenf kanseri en sık görülen yerler lenf bezleridir. Göç belirtileri arasında büyüyen ve çoğalan lenf yerleşimli, ateş, gece terlemesi, yorgunluk, solunum akıntıları, şişkinlik ve açıklanamayan kilo kaybı var.

class=”medyanet-inline-adv”>

Errin ise teşhis edildiğinde önce tek elinizden ‘kaşıntılı bir cilt’ olduğunu belirtiyor.

.

Leave a Comment