Bir Aşk ne demek? One Love kaptanlık bandı nedir? NEDEN YASAKLANIYOR?

Bir Aşk ne demek? Dünya Kupası’nın başlamasının ardından çok merak edilen konular arasında One Love kol bandı geliyor. Takımların kaptanlarının One Love pazubandı ile sahaya çıkmalarının yasaklanmasının ardından One Love ne demek? One Love kaptanlık bandı nedir? One Love pazubandı nasıl bir şey? Merak ediliyor. Peki One Love neden yasak? One Love kaptanlık bandı neden yasak? İşte One Love kaptanlık bandı ile ilgili bilgiler…

TEK AŞK NE DEMEK?

“One Love” Dünya Kupası’nda takım kaptanlarının LGBTQ ile dayanışma için bir araya gelmeyi bir bant. One Love girişimi Hollanda tarafından tescillendi ve Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, Norveç, İsveç, İsviçre, Galler ve İngiltere tarafından desteklendi. FIFA, bu bandı takacak oyuncuların sarı kart göreceğini ve para cezası verileceğini açıklamıştı.

Bir Aşk ne demek?  One Love kaptanlık bandı nedir?

2022 Dünya Kupası’nda her gün yeni bir olay patlak veriyor. Milli marşlarını okumanın İranlı futbolculardan sonra Almanlar da maç öncesi bir protesto yaptı. FIFA’nın LGBT’ye destek veren “One Love” bandını takmasını yasaklaması üzerine Alman futbolcular seremonisi sırasında ağızlarını kapatarak tepki gösterdi. FIFA’nın vereceği cevap merak ediliyor.

GÖKKUŞAĞI YASAĞI

FIFA, Katar’da oynanacak Dünya Kupası’nda ‘One Love’ kol bandının takılmasına izin verilmeyeceğini açıklamıştı. İngiltere’de Harry Kane, ‘One Love’ bandını takacaktı ancak FIFA’nın uyarısıyla vazgeçmek zorunda kaldı.

Ne demek Gündem Spor Haberleri

Leave a Comment