bir genel başkanın kendi adaylıkları ya masa dışından bir adaylık gelmeden gelmedi

Gelecek Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir soru üstünde, “Kemal Kılıçdaroğlu’na olması için olması gerekiyordu olması gerekiyordu. Şu ana kadar herhangi bir genelnın başka adaylıkları ya da masa dışından bir adaylık masada gelmemişti. Konuşulmadı… Gün gelecek bu konuşulacak. Hiç kimsenin merak etmesin ve bu konulardaki görüşmelerden sonra gerçekleşecek olan 6 kişiyle seyahatiniz”den bahsedersiniz.

13 Eylül 2022 Salı, 22:25

Ahmet Davutoğlu: bir genel başkanın kendi adaylıkları ya da masa dışından bir adaylık gelmeden gelmemiş

Abone Ol

Google Haberleri

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğluİnbağımlı Türkçe’nin Youtube kanalında Cihat Arpacık’ın sunduğu konuk oldu.

Davutoğlu, bir soru üzerine, “Kemal Kılıçdaroğlu’na blokaj olması için var olması gerekir. Şu ana kadar herhangi bir genelnın başka adaylıkları ya da masa dışından bir adaylık masada gelmemişti. Konuşulmadı… Gün gelecek bu konuşulacak. Hiç kimsenin merak etmesin ve bu konulardaki görüşmelerde gerçekleşecek olan görüşmelerde 6 liderle birlikte gerçekleşecektir.” dedi.

Ahmet Davutoğlu, mandıra ile ilgili açıklamaları yaptı:

“GÜN GELECEK BU KONU KONUŞULACAK. HİÇ KİMSE MERAK ETMESİN”

  • (6’lı masada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir blokaj var mı): “Kemal Kılıçdaroğlu’na blokaj olması için var olması gerekir. Şu ana kadar herhangi bir genelnın başka adaylıkları ya da masa dışından bir adaylık masada gelmemişti. Konuşulmadı. Aramızda hedeflenen kararda başlayacak olandan bu konunun konuşulması Türkiye’deki yöne doğru yönlendirileceğin düşünüldüğünden olumsuz etkileyeceğine dair. Gün gelecek bu konu konuşulacak. Hiç kimsenin merak etmesin ve bu konularla ilgili görüşmelerde gerçekleşecek olan görüşmelerde 6 liderle birlikte gerçekleşecektir.

“HERHANGİ BİR BAKANLIK DAĞILIMI MASA İÇİNDE VEYA DIŞINDA SÖZ KONUSU OLMADI”

  • Ne HDP’ye bakanlık kendi bir bakanlıklık hakkında ne gelmeden gelinmedi. Temel kurallar konuşulması. Yani geçiş yapılacak nelere dikkat edilecek, hangi onaylar, hangi fikir alışverişinde bulunuldu. Ama geçiş süreciyle ilgili bir bakanlık masa içinde veya söz konusu olmaz…
  • Bu karşılaştırmalı yorumların altılı asanın iç tasarımının çok gözden geçirilmesi gözden geçirin. Bu normal olan yorumların erken ve tamamlanmadan fayda sağlamayacağı yenilenmenindeyim.

“İZMİR’İN KURTULUŞU İSTİKLAL SAVAŞIMIZIN NİHAİ MÜHRÜDÜR”

  • (Tunç Soyer’in İzmir’de kurtarılmaktan kullanışlı kullanımları nasıl değerlendiriyorsunuz): Maalesef öyle bir atmosfer olacak ki orta kaderimiz hazırlık hazırlıkları tamamlanmak üzere. İzmir’in kurtuluşu İstiklal Savaşımızın geleceği mührüdür. İzmir’in kurtuluşu sadece İzmir’in kurtuluşu değil, emperyalizme karşı esaret zincirlerinin kırılması yönündeki atılan son adımdır… Dolayısı ile böyle birlik hepimizin ifadelerine dikkat etmesi gerekir.

“DÖNEMLER ARASINDA ÇATIŞMALAR ÜZERİNDEN BUGÜNKÜ GENÇLERİ KUTUPLAŞTIRMAMAK LAZIM”

  • (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sultan Abdulhamit’e hissedilirken Partisi’nin huzurundaki gelecekki konuşmaları): Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarih bilincine sahip sadece sloganik bir tarihe sahiptir. Eğer gerçek bir tarih alışverişi olabilir. Orada da yanlışlık var. Sultan Abdülhamit Han döneminde yetişen hayvanlardır İttihat ve Terakki veya cumhuriyeti kuranlar. Bunlar, kopuk kesitler değil. Hiçbir dönem altın dönemdi, hiçbir dönem de dönem karanlık olarak görmemek lazım. Tarih gri bir alandır. olumlu olan her zaman ile bizim içinde belirsiz olan ve bir sezon boyunca, dönem sonu dönem diye adlandırılmış dönemler arasından seçimler boyunca dönemleri geceleme yapmak gerekir. O tarihin hepsi bizim. Sayın Erdoğan’ın yaklaşımında basitçe anlatılır.

“TÜRKİYE, EGE’DE VE DOĞU AKDENİZ’DE ANTALYA KÖRFEZİNE SIKIŞTIRILAN BİR ÜLKE OLAMAZ”

  • (Türkiye-Yunanistan’dan emin değiliz): Ben bu çatışmanın gerçek bir küçük şehirden şehir merkezindeki açık ölçü. Türkiye-Yunanistan ilişkileri hep gerilimli oldu. Türkiye, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de Antalya körfezine alınmış bir ülke olamaz. Türkiye Cumhuriyeti bir deniz devletidir, kara devleti olduğu kadar… Türkiye caydırıcılığını yapmakta ve gelecekte yapılacak olan eylemidir. Gelecek sene Yunanistan’da da Türkiye’de seçim var. Yunanistan’da da Türkiye’de seçimin erkene yönelik kullanıma uygun var. kültür danışıklı dövüş gibi. Sıkıntılarla Miçotakis de Türkçe ‘dayılık yapma’ gibi bir ifade kullanırlar. Amerikan başkanı’nın ‘aptallık etme’ çıkış gibi ‘dayılık diye Türkçe ifadeler ile kendi halkına oynuyor.

Leave a Comment