Bir kaşık yoğurdun içine bir tutam kimyon atın harika etkisinden yararlanın! Denenmiş ve pratik yöntem: İbrahim Saraçoğlu bile…

Sağlıksız beslenme ile birlikte toplu belli sorunları patlak verebilir. çalıştırıldığında karında şişme, sinir sisteminin işleyişi ve halsizlik gibi yollara başladığını gösterir. Peki hiç yoğurt ile kimyonu karıştırıp tükettiniz mi? Muhtemel ki ilk defa bu karışımı burada tüketiyorsunuz ancak tüketenlerin faydalarının çoğularını bırakamıyor. İbrahim Saraçoğlu tarafından ayrılan bu karışım ile hayata 1-0 önde başlayın. İşte yoğurt ile kimyonun inanılmaz etkisi…

Sağlıklı yaşamın sırrı halen tam anlamıyla çözülebilmiş değil. Halen devam eden sağlık üzerine gösteri yapılıyor ve yeni sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu yönelimi sürekli olarak kendini geliştiren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, dağıtım sistemi çoğaltıcı ve hazımsızlığa bire bir iyi gelen kür karışımını açıkladı. Her lokması size şifa olacak, iki malzeme ile zıpkın gibi olun. Herkesin aradığı ancak bir türlü bulamadığı o tarife. İşte detaylar…

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NUN GİZLİ TARİFİ

Yemek yedikten sonra sizin de karşınızda şişiyorsa vücudunuzda bazı şeylerin doğru gitmediğini gösteriyor. Bazen aldığımız besinlerden aldığımıza dokunur ve sindirmesi oldukça zordur. Ancak bu karışım ile birlikte midenizde yatışta ağrılar hemen gidecek. İbrahim Saraçoğlu’nun gizli formülü. Hazırsanız her şifacı olan o yöntemin tarifi;

mhhhh-1.jpg

Aldığınız kaba yoğurt doldurun ve üstüne kimyon koyun. Karıştırdıktan sonra bu karışımı afiyetle tüketin. Peki yoğurt ile kimyon karışımın karışımı ne?

İŞTE YOĞURT VE KİMYON KARIŞIMININ FAYDALARI

Laktik asit açısından zengin olan yoğurt kemiği ve kas tüketmeye katkı sağlar. Bunun yanı sıra ise organların görülmesi de başarısız oldu. Bağırsak florasını dengeleyen yoğurt kullanma yolu hastalıklarının önüne geçer. Virüs ve virüslere karşı koruma sistemini yapan yeni yoğurdu uzmanları mutlaka tüketilmesini öneriyor. Aynı zamanda kimyon da folat, tiamin ve E vitamini içerir. Yoğurt gibi kimyon da sindirim hastalıklarının yaşanmamasını engeller. Demir deposu olan kimyon, kan değerlerini artırır. Bu iki besinin beraber tüketilmesi faydalarını artırır.

nffd.jpg

  1. İçerdiği flavonoid ve polifenol içeren yerlerde hasara uğramış hücreler yeniler. Yoğurt ile birlikte tüketildiğinde ise bağışıklığı güçlendirerek organlar. Aynı zamanda cerrahi, tip 2 diyabet, osteoporoz, Alzheimer gibi enfeksiyon yakalanmalarını da azaltır.
  2. B vitamini deposu zengin olan kimyon rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Melatonin görevini gören B vitamini hem uykunuzu düzenler hem de stresi dışarıda bırakır. İçerdiği esansiyel yağı sinir hücrelerini, beyin görevlerini da korur.
  3. Kimyon yoğurtla tükettiğinizde E vitamini değeri artar. Bu da kabuğun deforme olmuş alanlarını yeniler. Dermis hücrelerindeki hücreleri dezenfekte ederek, kırışıklığı ve yaşlanmayı ön plana çıkarın. Aynı zamanda cilt lekeleri, akne ve sivilce özelliklerine neden olabilir.
  4. Kandaki insülin üretimini sağlayan pankreastaki beta hücrelerini korur. Şeker hastalarının hemen her yemekte tüketmesi gereken bir besindir.
  5. Yemekteki yağın seçeneklerinde kilo almayı önleme. Sindirim problemlerine karşı hemen etki gösterir. Yemek sonrası yaşanan hazımsızlığı gidererek gaz huzursuzluğunu dışarıda.
  6. Yapılanmalarda kimyonun mutluluk hormonunu da artırdığı gözlemlenmiştir.

Leave a Comment