Bir tabu daha yıkıldı! Seviştikten sonra koşmanıza gerek yok

Yürütme yolunun kullanılmasından kaçınmanın yollarından birinin seks sonrasında hemen tuvalete gitmeyi yürütmek olduğu söyleniyordu. Bu fikri destek çok fazla kanıt bulunmadığı ortaya çıktı. Sık sık tekrarlanan tavsiyenin gerçekten işe yarayıp yaramadığı soru üzerine şaşırtıcı derecede az araştırma var. Yapılan bir çalışma, genel olarak bir fark yaratmıyor gibi kullanımlarını buldu. Ancak bu sadece bir çalışma ve sonuçlarını iki yönde de güçlü bir şekilde işaretlemedi.

SEKSTEN SONRA TUVALETE GİTMEK ŞART MI?

American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), uçuş yolu virüslerini önleme ipuçlarında seksten sonra tuvalete gitmek yer etkisi. İşte tavsiyeler…

  • Anüs ve genital bölgelerin kıvrımlarını yıkayın.
  • Toplama sisteminizdeki bakterileri temizlemek için bol miktarda sıvı (su dahil) için.
  • Durduğunuzu düşündüğünüz anda veya yaklaşık iki ila üç kez bir çantanızı boşaltın.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU İÇİN RİSK BARINDIRANLAR

Hamile olmak, şeker hastası olmak veya menopoza girmek gibi hamile kalma yollarının riskini artırabileceği belirtiliyor. Bazı insanlar bunasa karşı yatkındır. Daha önce doğum yolunu ele geçirmek, tekrar bir riske girme yolunu geçmek olabilirdi, hiç geçirmemiş birine göre daha muhtemel.

iStock-514909257

Bununla birlikte, eğer seksten sonra tuvalete gidiyorsanız, bu alışkanlığı bırakmanıza da gerek yok. Yardımcı varlığa dair kesin bir kanıt olmasa da acıttığına ve hatta faydasız bilinene dair kesin bir kanıt yoktur.

SEKSTEN SONRA TUVALETE ÇIKMAK İŞE YARIYOR MU?

Seks sonrası tuvalete gitme tavsiyesinde birbirine karışan iki efsane var. Seksten sonra tuvalete gitmek hapishaneliği veya cinsel yolla bulaşan bulaşmayı önlemez.

Hamileliği korumak söz konusu olduğunda, sperm üretraya değil vajinaya gider. Bu iki delik birbirine yakındır, ancak aynı şey değildirler ve üretranızdan çıkan çişin vajina, serviks veya rahminizde olup bitenler üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Seksten sonra salınmanın HIV, klamidya, herpes veya diğer cinsel yolla bulaşan bulaşmaya yakalanma riski üzerinde önemli bir etkisi bulunmamıştır.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Herkesin yaptığı yanlışlıklar yapman!  Balı mikrop yuvasına çeviriyorHerkesin yaptığı yanlışlıklar yapman! Balı mikrop yuvasına çeviriyor
Denizi olmayan kente sahil geliyor!  2023'te açılışDenizi olmayan kente sahil geliyor! 2023’te açılış
Sınırlı çalıştırma kara harekatı mesajı!  'Hepsinin kökünü kazıyacağız'Sınırlı çalıştırma kara harekatı mesajı! ‘Hepsinin kökünü kazıyacağız’

.

Leave a Comment