Bitcoin Gökkuşağı Metriği Dip Fiyatı Belirledi! – kriptokoin.com

Lider kripto Bitcoin (BTC), olumsuz piyasa hisyatına rağmen 16 bin doları çalışıyor. Ancak, bir Bitcoin metriğini, tüm zamanların en düşük seviyesini işaretliyor. Lider kripto 10 bin dolar düşer mi?

Bitcoin son metriğine BTC, en düşük bantta

Lider kripto Bitcoin (BTC), günlerce daha fazla kayıp vermek için mücadele etti. Bu süre boyunca, Bitcoin boğaları fiyatı 17.000 doların altında sabitleyerek biraz zemin kazandı. Bu arada odalar, Bitcoin’in fiyat hareketini her iki yönde de tetikleyebilecek sinyaller arıyor. Bitcoincenter’ın dönemleri fiyat grafiği, olası bir sonraki fiyat hareketini belirlemek için piyasanın kullandığı metriklerden biri. Araç, logaritmik bir regresyon izleyen renk bantlarını kullanıyor. Ayrıca, uzun vadeli hareketlere ilişkin potansiyel bir öngörü sağlamak amacıyla geçmiş performansı gözden geçirme.

Bitcoin son metriği, 19 Kasım itibariyle, ilk kez mavi renkle temsil edilen ‘Temelde Bir Yangın Satışı’ seviyesine düştü. Bu seviye, Bitcoin dönemleri grafiğindeki en düşük bant. Grafiğe göre BTC, birkaç haftadır ‘Temelde Yangın Satışı’ yerinde yoğun durumda. Tarihsel olarak BTC, sonunda geçen yılki boğa yaşamına doğru toparlanmadan önce varlığın konsolide olduğu Mart 2020’deki seviyeye ulaştı.

Bitcoin dış grafiği / Kaynak: Blockchaincenter

Bununla birlikte, ilginç bir şekilde metrik, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri için yükselişini sürdürüyor. Ayrıca, BTC’nin yaklaşmakta olan iki yıl içinde muhtemelen altı haneli bir değere ulaşacağını vurguluyor. Aynı zamanda grafik, yıl sonunda Bitcoin’in olası HODL statüsüne de işaret ediyor.

Bitcoin geçişi bitiyor mu?

Göstergelerin aşağı yönlü bakış açısı, Bitcoin’in boyutlarını FTX kalitesiyle tetiklenen aşağı yönlü momentumunu tükettikten sonra geliyor. Mevcut fiyatta, Bitcoin 16.200 dolarda bir destek seviyesi bulundu. Ayrıca analiste göre, pozisyonun kırılması muhtemelen daha fazla düzeltmeye yol açacak.

Bitcoin

Gerçekten de analistler, Bitcoin’in 2021’den bu yana en güçlü satış sinyalinin verilmesinin ardından 10.000 düzeltme doğru daha fazla düzeltme olasılığı son zamanlarda vurgular hale geldi. Genel olarak, BTC fiyatı, likidite endişeleri devam ederken düşük satın alma baskısının ortasında 17.000 doları yerleştirmeye yönelik yanlış noktalarla bir ayı trendinde kaldı.

Bu arada Bitcoin, biraz istikrar buldu. Şimdi, boğaların daha önceki odak noktası 18.000 dolara doğru bir ralliyi tetikleme umudu arıyor. Son haftalarda, 18.000 dolar seviyesi, BTC için çok önemli bir destek konumu olarak ortaya çıkıyor.

BTC teknik analizi

Teknik analiz perspektifinden yaşam, Bitcoin günlük geçiş yönüne doğru eğiliyor. Özet gösterge 10’da ‘satışa’ işaretliyor. Hareketli ortalamalar ise 14’te ‘güçlü bir satış’ öneriyor. Ayrıca, osilatörler dokuzda ‘nötr’ durumda.

Bitcoin
Bitcoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Şu anda BTC, son 24 noktasında yatay olarak 16.649 dolardan işlem görüyordu. Genel olarak, FTX etkilerinin kaynaklarından ortadan kalktığında, Bitcoin’in yeni hamleler yapması bekleniyor.

Bu arada, kriptokoin.com‘dan takip edilmek üzere, çoğu ticaret platformu rezerv kanıtlarını yayınlıyor. Ancak buna rağmen, on-chain yapılarında Bitcoin’in borsalardan kendi kendine saklama cüzdanlara göçtüğü görülüyor. Şu anda, odak noktalarından biri, kripto borsalarının gizli fonlarının güvenli olduğunu garanti etme.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi twitterda, Facebookta ve instagram‘da takip edin ve Telgraf ve Youtube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi korumanızda olduğunu ve meydana gelen kayıplarınızın sizin koruyucunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım sonucu değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlıklar veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü taraf reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitede yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com’un onayından tamamen bağımsız olarak bulunduğu yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve kapatma pencerelerinin kullanıcı korumasındadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link gösterimi yapılarak alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, kapatılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hakları ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimlerde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Leave a Comment