Bitcoin’de 2011, 2014, 2015, 2018 ve 2019 Diplerini İşaretleyen Kesişime Çok Az Kaldı!

17.000 doları geçmekte zorlanan Bitcoin (BTC) bu sabah saatlerinde yeniden 16.000 dolar seviyelerine indi.

Ethereum (ETH) üzerindeki satış baskısı pazarlamanın genelini etkilerken haftaya satıcılı bir başlangıç ​​yapıldı.

Yatırımcılar Bitcoin’de dip buldu mu? yeni dipler gelecek mi? sorularının cevaplarını ararken, kripto para analisti Benjamin Cowen’dan ipuçlarına kötü haber geldi.

Yakın bir anda Youtube kanalında Bitcoin’din fiyat hareketlerini yorumlayan ünlü analist, BTC’deki zincir üstü muhafazalar Bitcoin için yeni bir dibe işaretlediğini söyledi.

Cowen, Bitcoin Kar Zarar Yüzde (SOPR) metriğinin, BTC için tarihi bir dip işareti olduğunu ifade etti.

SOPR metriğinin üzerindeda olan Bitcoin izinlerin yüzde kaçının hangi ölçüde karda veya zararda olduğunu ölçüyor.

“En sevdiği on-chain göstergelerinden biri, Bitcoin arzının yüzde kaçınılması karda ve zararda olduğunu gösteren göstergedir.

Bunu sevmemin nedeni, gelgitlerin ve akışların ne kadar döngüsel işletimleridir.

Bu göstergede fark sonucu olarak ilk şey, ayı piyasalarında ve boğa piyasalarında net bir gelişmiştir.

Fark yarattığı diğer bir şey ise, ayı evlilikleri boyunca belirli bir noktada kesişme işlemleri yaptıkları ve aslında, her ayı ağır kar ve zararda olan Bitcoin arzının kesişmesidir.

Bu göstergeye göre, 2011’de, 2014’te, 2015’te, 2018’de ve 2019’da kesişme oldu. Şimdi de 2022’nin sonu tekrar kesişme başlıyor.”

30 günlük hareketli ortalama ile Bitcoin‘in kar ve zarardaki yüzde arzını birlikte değerlendiren analist, bunların kesişimlerinin genellikle bir dibin habercisi olan geçmiş bir model gösterdiğini belirtti:

“30 günlük hareketli ortalamayı Bitcoin’in kar ve zarardaki arz yüzdesi ile birlikte değerlendirirseniz, fark sonucuz şey, tarihsel olarak her zaman dip noktasından önce kesiştikleridir.”

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telgraf grubumuzu, twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! ayrıca Android ve iOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Leave a Comment