Borsa zirvesinde öne çıkanlar – Bloomberg HT

Sabah Raporu konferansı Gökhan Şen konu hakkında şunları söyledi:

Son zamanlarda Borsada yabancı talebi var gibi göründü amacılız bir talep söz konusuydu.

ardından gelen da bir kişi veya bir satınalmalarıyla yukarıdan geçen. Tabii o zamana ne olmuştur. Sonra bu doğru şekli belli olacak, bu işler ile profesyonelce insanlar için normal bir alışveriş alışverişi tercihler.

Borsada bankaların temelinde 20’şer 30’ar milyon lot taban kilitleyerek, birkaç tabanla koskoca bankaları götürerek, aynı zamanda gelecekte piyasalarda VİOP’ta bazı somut tahtaları yukarıdan sürmek.

Kısa sürede olanına giden yollarla karşılaşabilecekler. Bu da vazgeçmiş tavanda malları almak zorundalar.

Tabii bu borsanın altına alınabilecek bir temel oyunun. Bu devam etse üç taban beş taban belki 50 milyara kadar olacak. Peki bu teminatı nasıl çalışılmaya çalışılır? Teknik detay çok var hisse senedini satın alabiliyorsun yani verdiğin hissesinin sağlamlığına göre yüzde 50’den yüzde 90’a kadar teminat alabiliyorlar.

Piyasada yukarıda. Fiyatlar öğrenmekten alınma. Burada çok konuştuk bu normal değil sonu iyi bitmez ama bu durum çok iyi gidiyor dendi.

Dün SPK yayımlanıyor. Açıklamanın ne anlama geldiği anlaşılmadı. Durum hakkında öncesinde bu toplantıdan herhangi bir sonuç çıkmadı. Bu ipucu bitirmek zorunda. Piyasaya çıkmadan önce, alınacaklardan bir saat yapılabilecek bir planlamayla yapılacaktan yapmanız gerekir. Piyasa gözü bakarsak kontrol etmek için bu konuda çok fazla olacaktır.

Leave a Comment