Brezilya’dan müjde geldi! Jorge Jesus Fenerbahçe’de kalıyor

Fenerbahçe’de salın aralığına çevrildi. Dünya Kupası’nın ardından Brezilya Milli Takım Teknik direktörü Tite, 2016 yılında bu yana geçtiği görevinden ayrılacak. En büyük hayallerinden biri, Brezilya’nın başına geçen İsa adayları arasında yer alıyordu. Ancak son gelişmeler sonrasında böyle bir olasılık yok denecek kadar azaldı. Sambacılar için Flamengo’yu çalıştıran Dorival Junior, Palmerias’ın hocası Abel Ferreira ve Fluminense Teknik direktörü Fernando Diniz’in isimleri geçiyor.

FLAMENGO VE BENFICA DEFTERLERİ KAPANDI

Sabah’ın haberine göre; Brezilya’yı geçmişten farklı bir ülke teknik yönetiminin yönetmemesi, İsa’nın arka planda kalmasında önemli bir faktör olarak gösteriliyor. Flamengo ve Benfica defterlerini de kapatan Jorge Jesus’un, Fenerbahçe’de devam etmesi kesin gözüyle bakılıyor. Bu gelişme sarı-lacivertli camiada büyük bir sevinç yarattı. Takımı hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da uçuran Portekizli çalıştırıcı büyük bir koruyucu Fenerbahçe’nin başında kalacak.

ŞARTLAR VE TRANSFER PLANLAMASI MASAYA

İsa, tüm ısrarlara rağmen Fenerbahçe ile uzun süredir mukavele yapma fikrinden uzak durmuş ve 1 yıllık imza atmıştı. Sarı-lacivertli yönetim, 68 yaşındaki teknik direktörün yeni sözleşmesini yürütmeye başladı. Hoca ve yardımcılarının maaşına yapacakları zammın belirlemenin ardından bitişikteki masaya oturacak, gelecek sezon transfer saatlerinde konuşulacak. İsa ve yönetimin, ortak bir paydada buluşması halinde mevcut sözleşme en az 1 yıl daha uzatılacak.

Jesus daha önce Belenenses, Braga, Benfica, Sporting, Al Hilal Riyadh ve Flamengo’yu çalıştırdı. Toplam 17 kupa çekti.

.

Leave a Comment