‘Bu noktayı pazara açmak çok tehlikelidir’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deryak, İstanbul’da “Büyük Aile Buluşması” adı üstünde düzenleme LGBTİ+ gösterimle ilgili Hürriyet gazetesi Hande Fırat’a deneyle “Her grubun protesto hakkı hakkı tanımı. kullanımları.

Bakan Derya Yanık’a, bu öneriler üzerine AKP’ye yakın çevreler ve sosyal medya tarafından sert yorumlar geldi. Yanık, tepkilerin tasarımı üzerine Twitter üzerinden bir yapılır. “Eşcinselliği normalleştirmek gibi bir bakış açımız asla olamaz” diyen Yanık, “Ancak özel bazı medya mecralarındaki şiddet ve sosyal konuşmalarına dikkat çekmek istiyorum. Nefret anlatımı kimden yetiştirmek, kime yönelirse yönelsin çok tehlikelidir” vurgusu yaptı.

Yanık’ın tamamının tamamı şu şekilde:

“Bugünkü gazeteler yer alan bazı haberler konusunda açıklama yapmaktan dolayıdır.

Haberde de net olarak ifade etmek için, herkesin bir değerler sistemi vardır. Bu değer sistemi sistemi döndürülebilmez vardır.

Eşcinselliği normalleştirmek bir bakış açısımız asla olamaz.

Ancak özellikle bazı sosyal medya araçlarındaki şiddet ve konuşmalardan bahsetmekten bahsetmek istiyorum. Nefret anlatı kimden gelirden, kime yönelirse yönelsin çok tehlikelidir.

Kamusal düzenin ve kaosunması için bu dilden uzak durulmalı, ferasetle üzerine gidilmelidir.

Devlet temel insan vücudunu ve teslim almayın üzerinde üzerinde bir kurumdur. Her vatandaşını korumakladır. Bu noktayı tartışmaya açmak da çok tehlikelidir.

Eğitim süreciyle ilgili olarak ifadelerim ve protestom demokratik bir hak olacağı yönündedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler olarak aileyi ve değerlerimizi korumak en önemli rollerimizi gerçekleştirmektedir.

İnancımız ve değerlerimiz uygulanmakta olduğu gibi bundan sonra da devam etmektedir.”

.

Leave a Comment