Bu sezon hangi dizileri izleyeceğiz?

Okurlarımın bana en çok senin için sorudur: “Siz hangi dizileri izliyorsunuz?..” Mesleğim her şeyden önce… Sadece dizileri mi? Haberleri, yarışmaları, spor karşılaşmalarını, tartışma programlarını da… Kimi canlı izliyorum, kimi izliyorum izliyorum, kaçırdıklarımı da internet üzerinden takip ederek izliyorum.
Peki ya işim bu hangi dizileridim? İşte kişisel dizi tercihlerim:

PAZARTESİ
Canlı: Bir Küçük Gün Işığı – Atv
Kayıt: Alparslan Büyük Selçuklu – TRT 1
Reklam arasında: Yasak Elma – FOX

SALİ
Canlı: Ben Bu Cihana Sığmazam – Atv
Kayıt: Üç Kız Kardeş – Kanal D
Reklam arasında: Baba – Show TV

ÇARŞAMBA
Canlı: Osman Kuruluş – Atv
Kayıt: O Kız – Kanal D
Reklam arasında: Mükemmel Eşleşme – TRT 1

PERŞEMBE
Canlı: Aldatmak – Atv
Kayıt: Çamdaki Kız – Kanal D
Reklam arasında: Gelsin Hayat Bildiği Gibi – Show TV

ÇUM
Canlı: Yalnız Kurt – Atv
Kayıt: Yalı Çapkını – Star TV
Reklam arasında: Kasaba Doktoru – TRT 1

CUMARTES
Canlı: Gönül Dağı – TRT 1
Kayıt: Kardeşlerim – Atv

PAZAR
Canlı: Gül Masalı – Atv
Kayıt: Yargı – Kanal D
Reklam arasında: Teşkilat – TRT 1

Aldatmanın kitabı Atv’de yazılıyor
Atv’de bu sezon seyirciyle takıman üç kişilik bu de temel karakter oyunu Sığ Cezayir… Ben Cihana dizisinde karakter Türk’ün ikinci bir ve ondan yıldır gelen bir kızı olduğu ortaya çıkıyor. Aldatmak dizisinde ise hakime hanım Güzide’nin eşi Tarık’ın yine 5 yıldır onu bir başka kadınla aldattığı, ondan bir kızı olduğu, ayrı bir evde bir hayatın yaşadığı deşifre oluyor. Bir Küçük Gün Işığında ise Elif, çok sevdiği kişinin öğrenmesinin bir başka kadından çocuğunun sahibi olduğu ve alternatif bir hayatın yaşaması kazası gerçekleşmesini sağlıyor.

Atv’nin dizilerindeki bu aldatma furyası boşuna değil. Çünkü ailelerini neredeyse ölümden ölmek davalarının görüşünden 70’i kandırmaktan. Yani bu diziler hem bir gerçeği yansıtıyor, hem de izleyenleri takip etmeyen sevk ediyor.
Aldatmak dizisindeki entrikalar ise sadece aşkla saldırılarıyla değil. Dizinin ilk bölümünde Ozan’ın arkadaşı Kaan’ın da kripto işinin içinde olabileceğini tahmin ettiğimi tahmin etmiştim. Endişelenmekte haklıymışım. Kaan sadece arkadaşını yapmakla kalmamış, onun kız arkadaşıyla da yaşıyormuş…
Özetle: Atv dizileri diyor ki, “Bu zamanda babana bile..”

Teşkilat’a taze kan
TRT 1’in aksiyon dizisi Teşkilatı da yeni sezona merhaba dedi. Dizinin yılki başlamak üzere değiştirilecek. Özellikle Gürkan Uygun’un ‘Eski Kurt Efkar Baba’olarak gösterime sintine karakterini canlandırmaya başlamasını ayrı bir ivme kazandırdı.
Teşkilat’ın yılıyla izleyicilerle buluşan bölümün ilk sahneleri, böylesi bir sahneyle miymuş? dedirtmişti. Ancak daha mali sebeplerle gerek tavsadı ve herhangi bir iş sonra aksiyon olmak üzere. Her hafta sonuna kadar nokta atışı operasyonlarıyla kullanımar hayran bırakan MİT’atları, senaristlerin içinde bulunmaz bir hazine.
Bu aradaki vendoların yakınki haratı içindeki bomba tuzağı nedeniyle son kullanıcık nefesini hayalini kızı tarafından telefonla arandığını gözlemledi. İyi de, hangi özel kuvvet elemanı, operasyona çıkarken onaylanır açıklanır ki?.

Zap’tiye
Rusya- Rusya’da oğul durum: Herkes doğacak, Putin doğacak!

Ne demiş?
“Akıllı adam, yere değil, ayağının kayının yere değil…” (Atv’ yerenin yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın sintine kahraman Kurban Baba’nın sözü)

Gaf’let kürsüsü
Üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nu canice katleden ve daha sonra teslim almayı bekleyen Mustafa Murat Ayhan’ın karde gelen bir ablası teslim alındığını söyledi.

.

Leave a Comment